top of page
final.A5000.png

A5000

typ dokanałowy, przetwornik dynamiczny

 

 Wyposażone są w nowatorski przetwornik f-Core DU

Prezentują klarowny i transparentny dźwięk z zaznaczoną głębią.

 

Przy produkcji słuchawek A5000 (całej serii A) zaprojektowano nie tylko wszystkie części 6 mm φ przetwornika dynamicznego ale również maszyny służące do ich produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów dźwiękowych ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000.

Uzyskano tzw dźwięk transparentny, który pozwala wyraźnie słyszeć dźwięki zlokalizowane w pewnej odległości, średnie i niskie tony są wyraźnie obecne, nadając poczucie głębi.

Specjalnie dla słuchawek A5000 zaprojektowano 2-pinowy, miękki, posrebrzany kabel. Pleciony przewód ułatwia obsługę, a dźwięk A5000 są jeszcze bardziej klarowne.

   CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Nowa metoda pomiarów jakości dźwiękowej

Seria A powstała na bazie nowej metody pomiarów opartej na analizie zależności pomiędzy jakością dźwięku a cechami fizycznymi. Każdy z nas słucha muzyki z różnym natężeniem dźwięku a muzyka ma różną jakość nagraniową. Konwencjonalna metoda pomiaru dźwięku oparta na ciśnieniu akustycznym utrudnia prawdziwą ocenę brzmienia podczas realnych odsłuchów. 

A5000 wykorzystują nową metodę oceny tworzenia dźwięku, która odpowiada rzeczywistym sytuacjom odsłuchowym.

1009_ext_08_0.jpg
Przykładowy wynik pomiarów dźwięku dopasowany do rzeczywistych warunków odsłuchowych

 Autorski przetwornik F-Core DU

Nie tylko poszczególne części przetwornika takie jak membrana, cewka, magnes ale także maszyny do produkcji zostały na nowo zaprojektowane i powstał całkowicie nowatorski przetwornik dynamiczny o średnicy 6 mm o nazwie f-Core DU.

Materiałem części przedniej przetwornika jest mosiądz, który nie ulega wpływom magnetycznym i ma większy ciężar właściwy niż aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW o grubości 30 μ, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Ponadto każda membrana jest produkowana w powolnym procesie (około 1/3 normalnej prędkości), tak aby zminimalizować nierównomierność ciśnienia i uzyskać jednolite membrany bez zniekształceń.

lighter.png

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt do ucha

W przypadku słuchawek A5000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, osiągając jeszcze większy komfort noszenia.

Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. 

Zastosowane metody dotychczasowe - ergonomiczny kształt słuchawek, odpowiednio dopasowany silikon nie spełniają swoje roli, ponieważ podczas użytkowania generują po pewnym czasie zmęczenie.

Doszliśmy do wniosku, że zamiast kształtu, który dotyka ucha dużą powierzchnią, należy zastosować kształt, który ograniczy obszar kontaktu co spowoduje noszenia bez uczucia ucisku.

Obudowa słuchawek A5000 jest podtrzymana w 3 punktach co zapewnia stabilne dopasowanie.

 

Na rysunku poniżej, na zielono zaznaczony jest 1 punkt, na niebiesko przy części ucha zwane skrawkiem 2 punkt, a 3 stanowią punkty podparcia zaznaczone na różowo. Skrawek zabezpiecza obudowę w bardzo delikatny sposób, tak, że nie czujemy nawet momentu aplikacji słuchawek do ucha, natomiast małżowina uszna wspiera obudowę tak aby nie wypadła.

W ten sposób poprzez poprzedzone badaniami wyraźne zdefiniowanie punktów styku z uchem, gwarantujemy duży komfort dla każdego odbiorcy z wyeliminowaniem zbędnego nacisku.

1009_ext_08_2.jpg
skrawek
kanał uszny
muszla małżowiny
lighter-1.png

Nowo zaprojektowany 2-pinowy kabel z miękką srebrną powłoką

Dołączony kabel to nowo zaprojektowany produkt opracowany na nowo dla A5000. Wpleciono w niego 8-żyłowy, posrebrzany drut OFC, dzięki czemu jest miękki i łatwy w obsłudze. Złącze 2-pinowe jest wysoce precyzyjnym produktem opracowanym we własnym zakresie i wykorzystuje standard φ0,78, który jest uważany za najbardziej uniwersalny.

lighter-2.png
lighter-3.png

  Nakładka zapobiegająca efektowi mikrofonowemu (z zamkiem)

Nakładka (z mechanizmem blokującym) ma zapobiegać powstawaniu efektu mikrofonowego.

Nasze nakładki są cienkie, subtelne i delikatne zapewniając wygodę - wykonane bez użycia żywicy.

Jest to typ B z mechanizmem blokującym, który można mocno przymocować do kabla.

1009_ext_08_4.jpg
filtr akustyczny

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Do produkcji gumek użyto 2 rodzajów silikonu o innej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy a zarazem elastyczny. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego.

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Dodatkowo zastosowano inny kolor (na przemian jasno i ciemno szary, różowy i czerwony ) osi wewnętrznej gumek, dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

W zestawie mamy 5 rozmiarów: SS/S/M/L/LL.      

1009_ext_08_5.jpg
1009_ext_09_5.jpg

Silikonowe etui

Słuchawki wyposażone są w zamykane silikonowe etui, łatwe w przechowywaniu. Słuchawki są lekko przytrzymywane za pomocą cienkiej silikonowej pokrywy w kształcie kopuły.  

1009_ext_08_6.jpg
lighter-4.png

Wygrzewanie słuchawek

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w ich brzmieniu po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Wewnątrz obudowy znajduje się przetwornik, który możemy określić mianem małego głośniczka. Jest wykonany z bardzo cienkiej membrany przyklejonej do cewki klejem. Gdy sygnał dźwiękowy przepływa przez membranę i cewka poruszą się w mikro przestrzeni, wówczas następuje generowanie dźwięku. Wtedy najprawdopodobniej miejsce gdzie użyto kleju zmienia się pod wpływem ruchu i ma wpływ na jakości dźwięku. Po jakimś czasie membrana zaczyna lepiej pracować, osiąga brzmienie bliskie zamierzeniom projektowym.

 Aby dostrzec różnice dźwiękowe potrzeba dość dużo czasu. Dopiero po około 150-200 godz zwykłego użytkowania brzmienie stanie się bardziej klarowne. Sugerowane jest wygrzewanie spokojne podczas normalnego słuchania niż głośne lub zbyt głośne.

lighter-5.png
Opis techniczny
lighter.png

Nr seryjny                            FI-A5DPLD

Obudowa                             tworzywo ABS

Przetwornik                        dynamiczny

Złącze                                   2-Pin

Przewód                               posrebrzany OFC

Czułość                                100dB/mw

Impedancja                         18Ω

Waga                                   18g

Dł przewodu                       1.2m

 

Akcesoria

Silikonowe etui, tipsy w 5 rozmiarach (typ E), nakładka z zamkiem

1009_ext_08_6.jpg
lighter-3.jpeg
1009_ext_09_5.jpg
1009_ext_08_4.jpg

Sposób zakładania

Produkt jest modelem, który możemy nosić prowadząc przewód za uchem. Prowadząc przewód w ten sposób minimalizujemy powstawanie efektu mikrofonowego i zyskujemy dodatkowy komfort.

KROK 1   Sprawdź oznakowanie słuchawek wewnątrz obudowy - L lewa i R prawa

KROK 2   Poprowadź przewód w stroną przednią zza ucha i włóż słuchawki do uszu

KROK 3   Jeśli trudnym wydaje się włożenie słuchawek do ucha, spróbuj poruszać nimi kręcąc i jednocześnie  naciągając dolny płatek ucha   

*  W przypadku gdy przewód nie układa się za uchem użyj nakładki
* Jeśli czujemy zbyt duży luz należy sprubować wymienić tipsy. W niektórych przypadkach rozmiar tipsów w uchu lewym i prawym może się różnić

lighter-6.png
lighter-7.png

Charakterystyka jakości dźwiękowej

Przekaz dźwiękowy jest szybki i słychać wyraźnie wokal i instrumenty bez żadnych opóźnień czasowych. Klarowność średnich i niskich tonów powoduje poczucie głębi w każdym

 dźwięku i pozwala wzruszyć się muzyką jeszcze bardziej.

1009_ext_50_0.jpg

Zobacz ofertę

bottom of page