top of page
final.A5000.png

A5000

typ dokanałowy, przetwornik dynamiczny

 

 Wyposażone w nowatorski przetwornik f-Core DU

Klarowny i transparentny dźwięk z zaznaczoną głębią.

 

Przy produkcji słuchawek A5000 zaprojektowano nie tylko wszystkie części 6 mm φ przetwornika dynamicznego ale również maszyny służące do ich produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów dźwiękowych ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000.

Uzyskano tzw dźwięk transparentny, który pozwala wyraźnie słyszeć dźwięki zlokalizowane w pewnej odległości, średni i niski zakresie są także obecne, nadając poczucia głębi.

Specjalnie dla słuchawek A5000 zaprojektowano 2- pinowy, miękki, posrebrzany kabel. Pleciony przewód ułatwia obsługę, a dźwięk A5000 można poczuć jeszcze klarowniej.

1009_ext_50_0.jpg

Zobacz ofertę

   CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Nowa metoda pomiarów jakości dźwiękowej

Seria A powstała na bazie nowej metody pomiarów opartej na analizie zależności pomiędzy jakością dźwięku a cechami fizycznymi. 

Każdy z nas słucha muzyki z różnym natężeniem dźwięku a muzyka ma różną jakość nagraniową. Konwencjonalna metoda pomiaru dźwięku oparta na ciśnieniu akustycznym utrudnia prawdziwą ocenę brzmienia podczas realnych odsłuchów. 

A5000 wykorzystują nową metodę oceny tworzenia dźwięku, która odpowiada rzeczywistym sytuacjom odsłuchowym.

1009_ext_08_0.jpg
Przykładowy wynik pomiarów dźwięku dopasowany do rzeczywistych warunków odsłuchowych

 Nowatorski przetwornik F-Core DU 

Każda poszczególna część przetwornika: membrana, cewka, magnes, pole magnetyczne a także maszyny do produkcji zostały na nowo zaprojektowane i powstał całkowicie nowatorski przetwornik dynamiczny o średnicy 6mm o nazwie f-Core DU. Materiałem części przedniej przetwornika jest mosiądz, która nie ulega wpływom magnetycznym i ma większy ciężar właściwy niż aluminium. jak to jest w przypadku aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW o grubości 30 μ, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Ponadto każda membrana jest produkowana w powolnym procesie, około 1/3 normalnej prędkości, tak aby zminimalizować nierównomierność ciśnienia i uzyskać takie same jednolitą membrany bez zniekształceń.

lighter.png

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt do ucha

W przypadku słuchawek A5000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, osiągając jeszcze większy komfort noszenia. Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. 

Zastosowane metody dotychczasowe- ergonomiczny kształt słuchawek, odpowiednio dopasowany silikon nie spełniają swoje roli, ponieważ podczas użytkowania generują zmęczenie po pewnym czasie.

Doszliśmy do wniosku, że zamiast kształtu, który dotyka ucha dużą powierzchnią, należy zastosować kształt, który ograniczy obszar kontaktu co spowoduje uczucie noszenia bez uczucia ucisku.

Obudowa słuchawek A5000 jest podtrzymana w 3 punktach co zapewnia stabilne dopasowanie.

 

Na rysunku poniżej, na zielono zaznaczony jest 1 punkt, na niebiesko przy części ucha zwane skrawkiem 2 punkt, a 3 stanowią punkty podparcia zaznaczone na różowo. Skrawek zabezpiecza obudowę w bardzo delikatny sposób, tak, że nie czujemy nawet momentu aplikacji słuchawek do ucha, natomiast małżowina uszna wspiera obudowę tak aby nie wypadła.

W ten sposób poprzez poprzedzone badaniami wyraźne zdefiniowanie punktów styku z uchem, gwarantujemy duży komfort dla każdego odbiorcy z wyeliminowaniem zbędnego nacisku.

1009_ext_08_2.jpg
skrawek
kanał uszny
muszla małżowiny
lighter-1.png

Nowo zaprojektowany 2-pinowy kabel z miękką srebrną powłoką

Dołączony kabel to nowo zaprojektowany produkt opracowany na nowo dla A5000. Wpleciono w niego 8-żyłowy, posrebrzany drut OFC, dzięki czemu jest miękki i łatwy w obsłudze. Złącze 2-pinowe jest wysoce precyzyjnym produktem opracowanym we własnym zakresie i wykorzystuje standard φ0,78, który jest uważany za najbardziej uniwersalny.

lighter-2.png
lighter-3.png

  Nakładka zapobiegająca efektowi mikrofonowemu (z zamkiem)

Zaczepy na uszy (z mechanizmem blokującym) w celu wyeliminowania hałasu dotykania kabla Zaczepy na uszy są przydatne do redukcji hałasu dotykanego, a po założeniu nieprzyjemne bulgotanie (odgłos dotykania kabla), który pojawia się, gdy kabel dotyka ciała podczas chodzenia, jest znacznie zmniejszone. Nasze konwencjonalne zaczepy na ucho są cieńsze niż zwykłe zaczepy na ucho i zapewniają wygodę, dzięki której zapomnisz, że je nosisz, ponieważ nie sprawiają wrażenia obcego przedmiotu w porównaniu z kablami zawierającymi druty lub żywicę. Jest to typ (TYP B) z mechanizmem blokującym, który można mocno przymocować do kabla.

1009_ext_08_4.jpg
filtr akustyczny

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego.

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Dodatkowo zastosowano inny kolor (naprzemian jasno i ciemno szary, różowy i czerwony ) osi wewnętrznej gumek dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Rozmiary to: SS/S/M/L/LL.      

Nauszniki zapewniające najwyższy komfort W części przewodu dźwiękowego oraz w części, która dotyka ucha, zastosowano dwa rodzaje materiałów silikonowych o różnej twardości. W przypadku przewodu dźwiękowego silikon, który jest twardszy niż część stykająca się z uchem, jest rowkowany, aby uzyskać zarówno wytrzymałość, jak i elastyczność. Miękki silikon jest używany w części, która dotyka ucha, zapewniając wygodne dopasowanie i wysoką izolację akustyczną. Zmieniając jeden kolor trzonka na szary, a drugi na czerwony, możesz łatwo rozróżnić lewą i prawą wkładkę douszną nawet w słabo oświetlonych miejscach, odwracając wkładki douszne i sprawdzając kolor wkładek dousznych. Ponadto sąsiednie rozmiary mają różne kolory osi (szara oś zmienia się między ciemnoszarym i jasnoszarym, a czerwona oś zmienia się między czerwonym a różowym), co ułatwia rozróżnienie rozmiarów. W zestawie 5 rozmiarów SS/S/M/L/LL. Możesz wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami.

1009_ext_08_5.jpg
1009_ext_09_5.jpg

Silikonowe etui

Słuchawki wyposażone są w silikonowe etui w którym mieszczą się idealnie.      

silikonowe etui Jest to silikonowe etui, które można zwinąć i łatwo przechowywać. Korpus słuchawek jest miękko zamocowany za pomocą cienkiej silikonowej pokrywy w kształcie kopuły.

1009_ext_08_6.jpg
lighter-4.png

Wygrzewanie słuchawek

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Wewnątrz obudowy znajduje się przetwornik, który możemy określić mianem małego głośniczka. Jest wykonany z bardzo cienkiej membrany przyklejonej do cewki klejem. Gdy sygnał dźwiękowy przepływa przez membranę i cewka poruszą się w mikroprzestrzeni, wówczas następuje generowanie dźwięku. Wtedy najprawdopodobniej miejsce gdzie użyto kleju zmienia się pod wpływem ruchu i ma wpływ na jakości brzmienia. Po jakimś czasie membrana zaczyna lepiej pracować, osiąga brzmienie zaplanowane podczas projektu tworzenia.

 Aby dostrzec różnice dźwiękowe potrzeba dość dużo czasu. Dopiero po około 150-200 godz zwykłego użytkowania brzmienie stanie się bardziej klarowne. Sugerowane jest wygrzewanie spokojne podczas normalnego słuchania niż głośne lub zbyt głośne.

lighter-5.png
Opis techniczny
lighter.png

Nr seryjny                            FI-A5DPLD

Obudowa                             tworzywo ABS

Przetwornik                        dynamiczny

Złącze                                   2 Pin

Przewód                               posrebrzany OFC

Czułość                                100dB/mw

Impedance                         18Ω

Waga                                   18g

Dł przewodu                       1.2m

 

Akcesoria

Silikonowe etui

Tipsy w 5 rozmiarach (typ E)

Nakładka z zamkiem

1009_ext_08_6.jpg
lighter-3.jpeg
1009_ext_09_5.jpg
1009_ext_08_4.jpg

Sposób zakładania

Produkt jest modelem, który możemy nosić prowadząc przewód za uchem. Prowadząc przewód w ten sposób minimalizujemy powstawanie efektu mikrofonowego i zyskujemy dodatkowy komfort.

KROK 1   Sprawdź oznakowanie słuchawek wewnątrz obudowy - lewa i prawa

KROK 2   Poprowadź przewód w stroną przednią zza ucha i włóż słuchawki do uszu

KROK 3   Jeśli trudnym wydaje się włożenie słuchawek do ucha, spróbuj poruszać nimi kręcąc i jednocześnie  naciągając dolny płatek ucha   

*  W przypadku gdy przewód nie układa się za uchem użyj nakładki
* Jeśli czujemy zbyt duży luz należy sprubować wymienić tipsy. W niektórych przypadkach rozmiar tipsów w uchu lewym i prawym może się różnić

lighter-6.png
lighter-7.png
bottom of page