top of page
240205_D7000_B_09.png
final logo_edited.png

D7000
Dane techniczne

Kod produkt        FI-D7PAL
Obudowa             Stop aluminium i magnezu
Przetwornik         AFDS planarny
Typ                        Otwarte
Czułość                89dB/mW
Impedancja         50 Ω

Przewód              OFC 3m z 6.3mm 
Waga                   437g

Nowe flagowe słuchawki D7000 z nowo zaprojektowanym dyfuzorem Pinna-Aligned Diffuzer to inne podejście na wielu płaszczyznach

 

Słuchawki nauszne D7000 to kontynuacja poszukiwania idealnej konstrukcji, zapoczątkowana w 2017 roku poprzez skonstruowanie słuchawek D8000. Wyposażone w bardziej efektywny przetwornik "Air" z nowo zaprojektowanym dyfuzorem usznym "Pinna-Aligned Diffuzer" oraz bardziej efektywnym systemem Air Film Damping System (AFDS)*, są kolejnym flagowcem obok modeli D8000 i D8000 Pro. 

* AFDS jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do firmy final Inc.

 

Słuchawki D7000 prezentują dźwięk, który doskonale równoważy szczegółowe wysokie tony charakterystyczne dla słuchawek planarnych, z bogato rozprzestrzeniającymi się niskimi tonami charakterystycznymi dla słuchawek dynamicznych. Co więcej, słuchawki te zapewniają wysoką rozdzielczość, szczególnie w zakresie wokalu i smyczków, ukazując gładkie i lśniące brzmienie.

Kompleksowe przeprojektowanie słuchawek doprowadziło do zmniejszenia ich masy o około 16% w porównaniu z modelami D8000 i D8000 Pro Edition. Pałąk i nauszniki wykonane są ze specjalnego materiału washi (japońskiego papieru), znanego z utrzymania suchości i trwałości, zwiększającego komfort i wytrzymałość.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Nowo opracowany dyfuzor uszny Pinna-Alliged Diffuzer

Koncepcja regulacji akustycznej poprzez dyfuzję, która staje się standardem w profesjonalnych studiach nagraniowych wyposażonych w najnowocześniejsze konstrukcje akustyczne, została zastosowana w słuchawkach D7000.

 

Choć pomysł wyposażenia słuchawek w dyfuzor był rozważany już wcześniej przy konstrukcji D8000, opracowanie czegoś odpowiedniego do szczególnych warunków panujących wewnątrz obudowy słuchawek wymagało dużo czasu. Pomiary w idealnych warunkach przy użyciu przyrządów pomiarowych dawały dobre wyniki, ale niestety słuchanie na żywo ujawniło znaczne różnice w jakości dźwięku, ze względu na różny kształt ucha (małżowiny usznej) u poszczególnych osób. Aby rozwiązać ten problem, przeprowadzono liczne symulacje dostosowane do różnych kształtów uszu oraz przeprowadzono eksperymenty odsłuchowe, które ostatecznie doprowadziły do stworzenia kształtu dyfuzora optymalnego dla wszystkich użytkowników.

D7000
240205_D7000_B_03.png
Zrównoważenie wysokich tonów charakterystycznych dla konstrukcji planarnej, z bogatym otwartym basem dynamicznego przetwornika

Przestrzenny i pełny bas

Przetwornik konwencjonalnych słuchawek planarnych jest zwykle zaprojektowany tak, aby mieć wyższą granicę najniższej częstotliwości basu, jaką może odtworzyć, po to by zapobiec kontaktowi membrany z magnesem. Aby zrekompensować brak basów wynikający z tej konstrukcji, pady projektuje się t tak, aby uszczelniały ucho tworząc zamkniętą przestrzeń przed membraną. Działa to na tej samej zasadzie, która pozwala małym słuchawkom dousznym za pomocą odpowiednio dopasowanych tipsów odtwarzać wystarczające basy, pomimo ich niewielkich rozmiarów. Choć sposób uszczelnienia nauszników pozwala na reprodukcję basu aż do dolnego zakresu częstotliwości, basowi brakuje otwartości i pełni.

W modelu D7000 system AFDS (Air Film Damping System) rozwiązuje problem kontaktu membrany z magnesem, dzięki czemu nie jest konieczne zwiększanie limitu najniższej częstotliwości basu, jaką może odtworzyć przetwornik. Wraz z oddychającymi padami, system ten umożliwia reprodukcję bogatego basu z poczuciem otwartości, którą można osiągnąć jedynie przy użyciu doskonałego dynamicznego przetwornika.

 

Delikatne wysokie częstotliwości

W odtwarzaniu subtelnych wysokich częstotliwości najważniejsza jest lekka struktura membrany. W porównaniu do innych dynamicznych modeli mających przetwornik o takiej samej średnicy, membrana słuchawek D7000 jest o 1/3 lżejsza. Super cienka aluminiowa cewka jest wytrawiona na niezwykle lekkiej membranie foliowej, dzięki czemu klej niezbędny do stosowania pomiędzy cewką a membraną przetwornika dynamicznego, który ma bardzo negatywny wpływ na jakość dźwięku, nie jest konieczny. W słuchawkach D7000 problemy wynikające z zastosowania kleju zostały całkowicie wyeliminowane i osiągnięto reprodukcję delikatnego dźwięku w zakresie wysokich częstotliwości.

 

Dzięki połączeniu subtelnych wysokich częstotliwości modelu planarnego z pełnym i otwartym basem modelu dynamicznego na słuchawkach D7000 odkryjemy nowe detale muzyki, którą znamy.  Ten produkt uświadomi nam, że wysoka jakość dźwięku zapewnia impuls do doświadczania głębszych aspektów muzyki.

240205_D7000_B_13.png
Bardziej wydajny system AFDS (Air Film Damping System)

Przetwornik konwencjonalnych słuchawek planarnych jest zwykle zaprojektowany tak, by mieć wyższą granicę najniższej częstotliwości basu, jaką może odtworzyć, tak aby zapobiec kontaktowi membrany z magnesem przy dużej głośności.  Aby rozwiązać ten problem, wykonaliśmy pomiary, przeprowadzając symulacje membrany przy użyciu metody elementów skończonych i laserowych urządzeń Dopplera, a także opracowaliśmy nową technologię hamowania membrany znaną jako AFDS (Air Film Damping System). W modelu D7000 ponownie zbadano kształt części cewkowej membrany i metalu wykrawającego, co umożliwiło skuteczniejsze hamowanie membrany w celu dopasowania do właściwości fizycznych słuchawek D7000.

D7000systemafds.png
D7000systemafds2.png
D7000szstemafds3a.png
D7000systemafds4.png
MechAFDS.png
AFDSg.png
Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw tak aby słuchawki służyły nam przez lata

Słuchawki D7000 zostały zaprojektowane tak aby w prosty sposób można było je rozłożyć na drobne elementy. Do połączenia prawie każdej części użyto śrubek, w związku z czym łatwe będą ewentualne naprawy lub ulepszenie słuchawek.

240205_D7000_B_08.png
Obudowa wykonana ze stopu magnezu i aluminium

W celu zapewnienia sprawnego działania systemu AFDs zaprojektowano odpowiednio wysokiej jakości przetwornik.

Aby całość mogła zadziałać obudowa jest precyzyjnie wycięta ze stopu magnezu i aluminium.

240205_D7000_B_05.png
Wykonane z wielką precyzją w firmowym laboratorium

Słuchawki D7000 są całkowicie wyprodukowane w firmowym laboratorium. O precyzji wykonanych części, dokładności montażu decydują maszyny do tego służące. Sami projektujemy i produkujemy maszyny i narzędzia służące do produkcji i montażu a także wszystkie przyrządy pomiarowe, dzięki czemu możemy dostroić słuchawki z największą zamierzoną precyzją.

Specjalnie na użytek serii D powstał nasz własny sprzęt produkcyjny taki jak maszyna do formowania membran oraz miernik naprężenia membrany.

Aby stoworzyć naprawdę dobre produkty musimy także dotrzeć do procesu wytwarzania produktów surowcowych, z któych powstaną potem części. Poprzez współpracę z manufakturami wytwarzającymi surowce, powstał produkt całkowicie zrelizowany w Japonii. W efekcie dało to możliwość kontrolowania całego procesu produkcji - od pozyskania surowców do końcowego składania części i zagwarantowało wytworzenie produktu najwyższej jakości.

240205_D7000_B_09.png
Pady o konstrukcji o otwartej konstrukcji wykonane z japońskiego papieru washi

Większość słuchawek, zarówno zamkniętych, jak i otwartych wyposażona jest w uszczelnione pady w celu poprawienia zakresu basów i skorygowania możliwości ich odtwarzania przez przetwornik.  Jednak aby wyrazić naturalny ekspansywny bas wysokiej jakości, przetwornik musi być w stanie odtwarzać niskie częstotliwości i musi być zsynchronizowany z wystarczająco oddychającymi padami. Jednakże, konwencjonalne planarne i dynamiczne przetworniki w połączeniu z oddychającymi padami mają problem w odtwarzaniu niskich częstotliwości. 

W serii D dzięki systemowi AFDS pasmo reprodukcji częstotliwości niskich jest rozszerzone co daje możliwość samemu przetwornikowi na wystarczające odtworzenie niskich częstotliwości w towarzystwie otwartych padów.      

Słuchawki D7000 wyposażone są w pady wykonane z tradycyjnego japońskiego papieru Washi, który charakteryzuje się doskonałą trwałością, przepuszczalnością powietrza, kontrolą wilgoci i właściwościami antybakteryjnymi.

Co więcej,  w części pałąka zastosowano ten sam materiał, co zapewnia wysoką trwałośc i odporność na wilgoć.

240205_D7000_B_06.png
240205_D7000_B_07.png

Na zestaw składa się walizka, przewód oraz etui z materiału

Produkt wraz z akcesoriami przechowywany jest w dedykowanej walizce zamykanej na kluczyk.

Akcesoria: przewód 3m OFC, walizka, etui z materiału.

240205_D7000_B_11.png.webp
240205_D7000_B_14.png
240205_D7000_B_15.png
240205_D7000_B_27.png

Porównanie jakości dźwięku pomiędzy modelami D7000, D8000, D8000 Pro

Przeprojektowany przetwornik wyposażony w dyfuzor uszny, pozwala uzyskać dźwięk, który równoważy bogaty otwarty bas i delikatne wysokie częstotliwości charakterystyczne dla modeli D8000 i D8000Pro. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką rozdzielczością w zakresie wokalu i smyczków, a dźwięk jest nieco bliższy uchu i bardzo gładki.        

Podczas gdy model D8000 doskonale radził sobie z odtwarzaniem gatunków o szerokim zakresie dynamiki, takich jak muzyka klasyczna, model D8000 Pro Edition został dostrojony tak, aby zapewniać wyższe poczucie rozdzielczości podczas słuchania gatunków o węższym zakresie dynamiki, takich jak pop i rock. D7000 plasuje się nieco pomiędzy tymi dwoma, oferując zrównoważone wykonanie. 

Należy pamiętać, że poniższy wykres nie pokazuje tendencji w jakości dźwięku samych słuchawek, ale klasyfikuje tendencje w nagraniach muzycznych według dwóch cech (oś pozioma i pionowa) i sugeruje, które słuchawki dobrze pasują do tych tendencji .

Oś pozioma przedstawia charakterystykę postrzeganej odległości od nagranych głosów lub instrumentów. Nagrania z większym odczuciem odległości są opisywane jako posiadające większe „pole dźwiękowe”, natomiast te z mniejszym poczuciem odległości są opisywane jako posiadające większą „rozdzielczość”. Oś pionowa przedstawia charakterystykę zakresu dynamiki nagrania, czyli szerokość czasowych zmian głośności dźwięku.

Dlatego na tym wykresie przesunięcie w prawo oznacza modele, które pasują do nagrań muzycznych o większym polu dźwiękowym, a przesunięcie w lewo oznacza modele, które pasują do nagrań muzycznych o wyższej rozdzielczości. Przesunięcie w górę wskazuje modele, które nadają się do nagrań muzycznych o większym zakresie dynamiki, a przesunięcie w dół oznacza modele odpowiednie do nagrań muzycznych o mniejszym zakresie dynamiki.

PorównianieD7000-D8000-i-D8000-Pro.png
bottom of page