top of page
240205_D7000_B_09.png
final logo_edited.png

D8000
Dane techniczne

Kod produkt : FI-D8PAL
Obudowa : Stop aluminium i magnezu
Przetwornik : AFDS planarny
Typ : Otwarte
Czułość : 98dB/mW
Impedancja : 60 Ω

Przewód : OFC 1.5 m i 3 m
Waga : 523g

Przełomowe słuchawki planarne wyposażone w nowatorski System Stabilizującej Strefy Powietrznej AFDS (Air Film Dumping System)

Poprzez zastosowanie nowatorskiego AFDS (Air Film Dumping System) udało się w pełni zrealizować dźwięk, który łączy w sobie zarówno cechy charakterystyczne dla słuchawek planarnych czyli dużą szczegółowość wysokich tonów, jak i cechy charakterystyczne dla słuchawek dynamicznych czyli swobodne i zasadnicze basy. Przełomowe słuchawki D8000 poprowadzą do odkrycia na nowo dobrze znanych nam utworów. Nakłonią nas do ponownego przetestowania wszystkich ulubionych nagrań i na nowo poczujemy radość audiofilską.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Duża szczególowość wysokich tonów charakterystyczna dla słuchawek planarnych oraz silny i swobodnie rozchodzący się bas charakterystyczny dla słuchawek dynamicznych

Silny i swobodny bas
 

W dotychczasowych słuchawkach planarnych podczas odtwarzania niskich tonów duże wychylenie membrany powodowało jej uderzanie w magnesy. Trzeba było zwiększyć częstotliwość niskich tonów aby przetwornik mógł je w ogóle odtworzyć. Aby zrekompensować niewystarczający bas zamknięto wnętrze padów a przestrzeń z przodu membrany uszczelniono. Działanie jest takie samo jak w słuchawkach dousznych z gumkami o dobrej izolacji, które mimo swych małych rozmiarów są w stanie przekazać świetny bas. Uszczelnienie padów pozwala na odtworzenie basów nawet za zakresu niskich częstotliwości, jednak wymusza to konstrukcję zamkniętą.  

W słuchawkach D8000 poprzez innowacyjne zastosowanie AFDS wyeliminowano problem stykania się membrany z magnesami, można więc było obniżyć zakres częstotliwości niskich tonów do wartości pożądanych, które przetwornik mógłby odtworzyć. Wraz z otwartą konstrukcją padów uzyskano bogaty i nieskrępowany bas, który był możliwy do odtworzenia do tej pory  tylko dzięki zaawansowanym słuchawkom dynamicznym.  

Szczegółowe wysokie tony
 

Dla uzyskania dużej szczegółowości wysokich tonów najważniejsze jest to, żeby membrana była możliwie cienka. W słuchawkach D8000 zmniejszono wagę membrany o 1/3 w porównaniu do słuchawek dynamicznych z membraną o takiej samej średnicy. Wyjątkowo cienka cewka aluminiowa jest wytrawiona bezpośrednio na foli, nie użyto kleju, który mógłby spowodować pogorszenie jakości dźwięku. Taka konstrukcja już wielokrotnie znalazła zastosowanie w firmowych produktach. W ten sposób likwidując problem u podstaw, zrealizowano szczegółowy przekaz wysokich tonów.

Połączenie szczegółowych wysokich tonów charakterystycznych dla słuchawek planarnych              oraz głębokich i swobodnych niskich tonów charakterystycznych dla typu dynamicznego.

Dzięki takiemu połączeniu w słuchawkach D8000 mamy do czynienia ze szczegółowością wysokich tonów i niesamowitą głębią, a każdy utwór, który jest już nam znany zabrzmi nieco inaczej, odkryjemy go na nowo.  Z chęcią sięgniemy po inne utwory aby przekonać się o możliwościach odsłuchowych. Wysoka jakość pozwoli nam na zanurzenie się w muzyce i dostrzeżenie nowych jej aspektów.

Nowatorski system AFDS (Air Film Damping System)
 

W klasycznych modelach słuchawek planarnych  podczas próby odtworzenia w zadawalającym stopniu tonów niskich, pojawiał się problem stykania magnesów z membraną. Aby go rozwiązać przeprowadzono wiele symulacji pomiarów wychylenia membrany za pomocą metody elementów skończonych oraz badań dopplerowskich przy użyciu lasera. Zwieńczeniem było wynalezienie przełomowej technologii AFDS (Air Film Damping System)- Systemu Stabilizującej Strefy Powietrznej. 

W ten sposób zlikwidowano najsłabszy punkt słuchawek planarnych- odtwarzanie niskich tonów. Technologia AFDS mogłaby być uznana za wynalazek w tej dziedzinie.

W słuchawkach D8000 problem stykania się magnesów z membraną został rozwiązany poprzez zastosowanie AFDS, amplituda niskich częstotliwości została odpowiednio obniżona tak aby przetwornik mógł ją odtworzyć. W połączeniu z oddychającymi padami udało się uzyskać bogaty i nieskrępowany bas, do tej pory możliwy tylko do odtworzenia dzięki zaawansowanym słuchawkom dynamicznym.   

Problem w dotychczasowych słuchawkach planarnych.png
Teoria AFDS.png
Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw aby słuchawki służyły nam przez lata

Słuchawki zostały zaprojektowane z możliwością rozebrania ich na drobne elementy aby w łatwy i prosty                           sposób można było dokonywać napraw w przyszłości a także zmieniać je, ulepszać. 

508_ext_08_3.jpg
Obudowa wycięta ze stopu magnezu i aluminium

Aby system AFDS mógł zadziałać trzeba było skonstruować odpowiedni wysokiej jakości przetwornik. W tym celu obudowa także została precyzyjnie wycięta ze stopu magnezu i aluminium. Dodatkowo zastosowano wykończenie
chropowate podobnie jak w kamerach wysokiej jakości.

508_ext_08_4.jpg
Wyprodukowane z wielką precyzją w firmowym laboratorium.

Słuchawki D8000 są wyprodukowane w firmowym laboratorium w Kawasaki. Części z których składają się słuchawki zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją. Narzędzia i maszyny służące do produkcji części zostały także zaprojektowane od początku na potrzeby firmowe. Specjalnie na potrzeby D8000 wynaleziono też przyrządy do produkcji membrany oraz miernik napięcia membrany.

Aby wyprodukować naprawdę wyjątkowy produkt trzeba było dotrzeć do procesu wytwarzania surowców, z których potem wytworzono części. Poprzez kooperację z manufakturami wytwarzającymi surowce powstał produkt całkowicie zrealizowany w Japonii. Dało to możliwość kontrolownia całego procesu produkcji- od pozyskiwania surowców do końcowego składania części i zagwarantowało wytworzenie produktu najwyższej jakości.

Obudowa wykonana ze stopu magnezu i aluminium

Na nowo zaprojektowany odpinany przewód

Przewód słuchawek D8000 został zaprojektowana na nowo specjalnie na potrzeby D8000.

Mamy do dyspozycji dwa przewody: 1,5 metrowy z końcówką 3,5 mm oraz 3 metrowy z końcówką 6,3 mm.

Wygodne pady o konstrukcji otwartej

W słuchawkach zamkniętych a także tych o konstrukcji otwartej stosuje się uszczelnione pady, dzięki którym można odtwarzać niskie tony, z którymi przetwornik ma zazwyczaj problem. Jednakże aby odtworzyć z wysoką jakością naturalność rozpościerania się basów zawartych w źródle dźwięk, przetwornik musi sam w sobie posiadać taką możliwość a wtedy należy użyć padów nieprzylegających i oddychających. Jednak w większości słuchawek planarnych i dynamicznych, pomimo konstrukcji otwartej padów brakuje tonów niskich.

W słuchawkach D8000 poprzez zastosowanie AFDS uzyskano reprodukcję częstotliwości niskich i przetwornik jest w stanie przekazać satysfakcjonujący bas przy jednoczesnym zastosowaniu padów o konstrukcji otwartej. Pady te mają duży wpływ na jakość dźwięku, są wyjątkowo przewiewne oraz wykonane ze specjalnych włókien absorbujących pot.

Akcesoria

Statyw, przewód 1.5m z wtyczką 3,5mm, przewód 3m z wtyczką 6,3mm 

Sposób zakładania słuchawek

Bardzo prosimy o sprawdzenie oznakowania na końcu ramienia prowadnicy słuchawek (R,L).

Linda znajdująca się na końcu przewodów wskazuje odpowiednio: czerwona - R, biała - L.

Porównanie jakości dźwięku pomiędzy modelami D7000, D8000, D8000 Pro

Przeprojektowany przetwornik wyposażony w dyfuzor uszny, pozwala uzyskać dźwięk, który równoważy bogaty otwarty bas i delikatne wysokie częstotliwości charakterystyczne dla modeli D8000 i D8000Pro. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką rozdzielczością w zakresie wokalu i smyczków, a dźwięk jest nieco bliższy uchu i bardzo gładki.        

Podczas gdy model D8000 doskonale radził sobie z odtwarzaniem gatunków o szerokim zakresie dynamiki, takich jak muzyka klasyczna, model D8000 Pro Edition został dostrojony tak, aby zapewniać wyższe poczucie rozdzielczości podczas słuchania gatunków o węższym zakresie dynamiki, takich jak pop i rock. D7000 plasuje się nieco pomiędzy tymi dwoma, oferując zrównoważone wykonanie. 

Należy pamiętać, że poniższy wykres nie pokazuje tendencji w jakości dźwięku samych słuchawek, ale klasyfikuje tendencje w nagraniach muzycznych według dwóch cech (oś pozioma i pionowa) i sugeruje, które słuchawki dobrze pasują do tych tendencji .

Oś pozioma przedstawia charakterystykę postrzeganej odległości od nagranych głosów lub instrumentów. Nagrania z większym odczuciem odległości są opisywane jako posiadające większe „pole dźwiękowe”, natomiast te z mniejszym poczuciem odległości są opisywane jako posiadające większą „rozdzielczość”. Oś pionowa przedstawia charakterystykę zakresu dynamiki nagrania, czyli szerokość czasowych zmian głośności dźwięku.

Dlatego na tym wykresie przesunięcie w prawo oznacza modele, które pasują do nagrań muzycznych o większym polu dźwiękowym, a przesunięcie w lewo oznacza modele, które pasują do nagrań muzycznych o wyższej rozdzielczości. Przesunięcie w górę wskazuje modele, które nadają się do nagrań muzycznych o większym zakresie dynamiki, a przesunięcie w dół oznacza modele odpowiednie do nagrań muzycznych o mniejszym zakresie dynamiki.

PorównianieD7000-D8000-i-D8000-Pro.png

final Seria D

bottom of page