top of page
240205_D7000_B_09.png
final logo_edited.png

D8000 Pro Edition
Dane techniczne

Kod produkt : FI-D8PPAL
Obudowa : Stop aluminium i magnezu
Przetwornik : AFDS planarny
Typ : Otwarte
Czułość : 98dB/mW
Impedancja : 60 Ω

Przewód : OFC 1.5 m i SILVER COATED 3 m 
Waga : 523g

Highendowe słuchawki D8000 Pro - bestseller

Słuchawki charakteryzują się dźwiękiem detalicznym, są dedykowane osobom profesjonalnie zajmującym się muzyką, oraz tym, którzy chcą posłuchać muzyki w sposób bardziej intensywny. Słuchawki odpowiednio dostrojono przy zastosowaniu AFDS (Air Film Damping System), uwzględniając przy tym właściwości zmysłu słuchu ludzkiego, dotyczące lepszej słyszalności niskich tonów wraz ze zwiększaniem natężenia dźwięku.  

Porównując słuchawki D8000, na których brzmią wyśmienicie utwory o szerokim paśmie przenoszenia (klasyczne), D8000 Pro bardzo precyzyjnie i szczegółowo prezentują utwory o wąskim paśmie przenoszenia (pop, rock). 

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Łączą w sobie cechy słuchawek dynamicznych czyli swobodny i zaznaczony bas oraz cechy słuchawek planarnych czyli duża szczegółowość wysokich tonów

Silny i swobodny bas
 

W dotychczasowych słuchawkach planarnych podczas odtwarzania niskich tonów duże wychylenie membrany powodowało jej uderzanie w magnesy. Trzeba było zwiększyć częstotliwość niskich tonów aby przetwornik mógł je w ogóle odtworzyć. Aby zrekompensować niewystarczający bas zamknięto wnętrze padów a przestrzeń z przodu membrany uszczelniono. Działanie jest takie samo jak w słuchawkach dousznych z gumkami o dobrej izolacji, które mimo swych małych rozmiarów są w stanie przekazać świetny bas. Uszczelnienie padów pozwala na odtworzenie basów nawet za zakresu niskich częstotliwości, jednak wymusza to konstrukcję zamkniętą.  

W słuchawkach D8000 poprzez innowacyjne zastosowanie AFDS wyeliminowano problem stykania się membrany z magnesami, można więc było obniżyć zakres częstotliwości niskich tonów do wartości pożądanych, które przetwornik mógłby odtworzyć. Wraz z otwartą konstrukcją padów uzyskano bogaty i nieskrępowany bas, który był możliwy do odtworzenia do tej pory  tylko dzięki zaawansowanym słuchawkom dynamicznym.  

Szczegółowe wysokie tony
 

Dla uzyskania dużej szczegółowości wysokich tonów najważniejsze jest to, żeby membrana była możliwie cienka. W słuchawkach D8000 zmniejszono wagę membrany o 1/3 w porównaniu do słuchawek dynamicznych z membraną o takiej samej średnicy. Wyjątkowo cienka cewka aluminiowa jest wytrawiona bezpośrednio na foli, nie użyto kleju, który mógłby spowodować pogorszenie jakości dźwięku. Taka konstrukcja już wielokrotnie znalazła zastosowanie w firmowych produktach. W ten sposób likwidując problem u podstaw, zrealizowano szczegółowy przekaz wysokich tonów.

Połączenie szczegółowych wysokich tonów charakterystycznych dla słuchawek planarnych oraz głębokich i swobodnych niskich tonów charakterystycznych dla typu dynamicznego.

Dzięki takiemu połączeniu w słuchawkach D8000 mamy do czynienia ze szczegółowością wysokich tonów i niesamowitą głębią, a każdy utwór, który jest już nam znany zabrzmi nieco inaczej, odkryjemy go na nowo.  Z chęcią sięgniemy po inne utwory aby przekonać się o możliwościach odsłuchowych. Wysoka jakość pozwoli nam na zanurzenie się w muzyce i dostrzeżenie nowych jej aspektów.

Nowatorski system AFDS (Air Film Damping System)
 

W klasycznych modelach słuchawek planarnych  podczas próby odtworzenia w zadawalającym stopniu tonów niskich, pojawiał się problem stykania magnesów z membraną. Aby go rozwiązać przeprowadzono wiele symulacji pomiarów wychylenia membrany za pomocą metody elementów skończonych oraz badań dopplerowskich przy użyciu lasera. Zwieńczeniem było wynalezienie przełomowej technologii AFDS (Air Film Damping System)- Systemu Stabilizującej Strefy Powietrznej. 

W ten sposób zlikwidowano najsłabszy punkt słuchawek planarnych- odtwarzanie niskich tonów. Technologia AFDS mogłaby być uznana za wynalazek w tej dziedzinie.

W słuchawkach D8000 problem stykania się magnesów z membraną został rozwiązany poprzez zastosowanie AFDS, amplituda niskich częstotliwości została odpowiednio obniżona tak aby przetwornik mógł ją odtworzyć. W połączeniu z oddychającymi padami udało się uzyskać bogaty i nieskrępowany bas, do tej pory możliwy tylko do odtworzenia dzięki zaawansowanym słuchawkom dynamicznym.   

Problem w dotychczasowych słuchawkach planarnych.png
Teoria AFDS.png
Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw aby słuchawki służyły nam przez lata

Przestrzenny i pełny bas

Przetwornik konwencjonalnych słuchawek planarnych jest zwykle zaprojektowany tak, aby mieć wyższą granicę najniższej częstotliwości basu, jaką może odtworzyć, po to by zapobiec kontaktowi membrany z magnesem. Aby zrekompensować brak basów wynikający z tej konstrukcji, pady projektuje się t tak, aby uszczelniały ucho tworząc zamkniętą przestrzeń przed membraną. Działa to na tej samej zasadzie, która pozwala małym słuchawkom dousznym za pomocą odpowiednio dopasowanych tipsów odtwarzać wystarczające basy, pomimo ich niewielkich rozmiarów. Choć sposób uszczelnienia nauszników pozwala na reprodukcję basu aż do dolnego zakresu częstotliwości, basowi brakuje otwartości i pełni.

W modelu D7000 system AFDS (Air Film Damping System) rozwiązuje problem kontaktu membrany z magnesem, dzięki czemu nie jest konieczne zwiększanie limitu najniższej częstotliwości basu, jaką może odtworzyć przetwornik. Wraz z oddychającymi padami, system ten umożliwia reprodukcję bogatego basu z poczuciem otwartości, którą można osiągnąć jedynie przy użyciu doskonałego dynamicznego przetwornika.

 

Delikatne wysokie częstotliwości

W odtwarzaniu subtelnych wysokich częstotliwości najważniejsza jest lekka struktura membrany. W porównaniu do innych dynamicznych modeli mających przetwornik o takiej samej średnicy, membrana słuchawek D7000 jest o 1/3 lżejsza. Super cienka aluminiowa cewka jest wytrawiona na niezwykle lekkiej membranie foliowej, dzięki czemu klej niezbędny do stosowania pomiędzy cewką a membraną przetwornika dynamicznego, który ma bardzo negatywny wpływ na jakość dźwięku, nie jest konieczny. W słuchawkach D7000 problemy wynikające z zastosowania kleju zostały całkowicie wyeliminowane i osiągnięto reprodukcję delikatnego dźwięku w zakresie wysokich częstotliwości.

 

Dzięki połączeniu subtelnych wysokich częstotliwości modelu planarnego z pełnym i otwartym basem modelu dynamicznego na słuchawkach D7000 odkryjemy nowe detale muzyki, którą znamy.  Ten produkt uświadomi nam, że wysoka jakość dźwięku zapewnia impuls do doświadczania głębszych aspektów muzyki.

508_ext_08_3.jpg
Obudowa wycięta ze stopu magnezu i aluminium

by system AFDS mógł zadziałać trzeba było skonstruować odpowiedni wysokiej jakości przetwornik. W tym celu obudowa także została precyzyjnie wycięta ze stopu magnezu i aluminium. Dodatkowo zastosowano wykończenie               chropowate podobnie jak w kamerach wysokiej jakości. Obudowa w kolorze srebrnym wykonana jest z aluminium  i wykończona techniką anodowania.

Wyprodukowane z wielką precyzją w firmowym laboratorium.

Słuchawki D8000 są wyprodukowane w firmowym laboratorium w Kawasaki. Części z których składają się słuchawki zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją. Narzędzia i maszyny służące do produkcji części zostały także zaprojektowane od początku na potrzeby firmowe. Specjalnie na potrzeby D8000 wynaleziono też przyrządy do produkcji membrany oraz miernik napięcia membrany.

Aby wyprodukować naprawdę wyjątkowy produkt trzeba było dotrzeć do procesu wytwarzania surowców, z których potem wytworzono części. Poprzez kooperację z manufakturami wytwarzającymi surowce powstał produkt całkowicie zrealizowany w Japonii. Dało to możliwość kontrolownia całego procesu produkcji- od pozyskiwania surowców do końcowego składania części i zagwarantowało wytworzenie produktu najwyższej jakości.

Obudowa wykonana ze stopu magnezu i aluminium

Dwa rodzaje odpinanych przewodów

Mamy do dyspozycji dwa przewody: 

1,5 metrowy z końcówką 3,5 mm oraz posrebrzany 3 metrowy z końcówką 6,3 mm.

Obydwa przewody pasują do słuchawek: D8000, D8000 Pro, Sonorous VIII, VI, IV, III, II

896_ext_08_6.jpg
 Futerał na słuchawki D8000 Pro 

Do zestawu dołączono futerał, który zapewni łatwe przechowywanie oraz wygodne przenoszenie słuchawek

Nowe wyjątkowo wygodne i przewiewne pady o konstrukcji otwartej

W słuchawkach zamkniętych, a także tych o konstrukcji otwartej stosuje się uszczelnione pady, dzięki którym można odtwarzać niskie tony, z którymi przetwornik ma zazwyczaj problem. Jednakże aby odtworzyć z wysoką jakością naturalnie rozpościerające się basy zawarte w źródle dźwięku, przetwornik musi sam w sobie posiadać taką możliwość i wtedy dopiero można użyć padów nieprzylegających i oddychających. W słuchawkach D8000 Pro poprzez zastosowanie AFDS uzyskano odpowiednią reprodukcję częstotliwości niskich i przetwornik jest w stanie przekazać satysfakcjonujący bas, przy jednoczesnym zastosowaniu padów o konstrukcji otwartej. Pady te mają duży wpływ na jakość dźwięku, są wyjątkowo przewiewne oraz wykonane ze specjalnych włókien absorbujących pot. W padach D8000 Pro duży nacisk położono na przyjemność podczas użytkowania oraz żywotność padów.

Akcesoria

Statyw, przewód 1.5m z wtyczką 3,5mm, przewód 3m z wtyczką 6,3mm 

896_ext_08_6.jpg

Sposób zakładania słuchawek

Bardzo prosimy o sprawdzenie oznakowania na końcu ramienia prowadnicy słuchawek (R,L).

Linda znajdująca się na końcu przewodów wskazuje odpowiednio: czerwona - R, biała - L.

896_ext_27_0-1.jpg

Porównanie jakości dźwięku pomiędzy modelami D7000, D8000, D8000 Pro

Przeprojektowany przetwornik wyposażony w dyfuzor uszny, pozwala uzyskać dźwięk, który równoważy bogaty otwarty bas i delikatne wysokie częstotliwości charakterystyczne dla modeli D8000 i D8000Pro. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką rozdzielczością w zakresie wokalu i smyczków, a dźwięk jest nieco bliższy uchu i bardzo gładki.        

Podczas gdy model D8000 doskonale radził sobie z odtwarzaniem gatunków o szerokim zakresie dynamiki, takich jak muzyka klasyczna, model D8000 Pro Edition został dostrojony tak, aby zapewniać wyższe poczucie rozdzielczości podczas słuchania gatunków o węższym zakresie dynamiki, takich jak pop i rock. D7000 plasuje się nieco pomiędzy tymi dwoma, oferując zrównoważone wykonanie. 

Należy pamiętać, że poniższy wykres nie pokazuje tendencji w jakości dźwięku samych słuchawek, ale klasyfikuje tendencje w nagraniach muzycznych według dwóch cech (oś pozioma i pionowa) i sugeruje, które słuchawki dobrze pasują do tych tendencji .

Oś pozioma przedstawia charakterystykę postrzeganej odległości od nagranych głosów lub instrumentów. Nagrania z większym odczuciem odległości są opisywane jako posiadające większe „pole dźwiękowe”, natomiast te z mniejszym poczuciem odległości są opisywane jako posiadające większą „rozdzielczość”. Oś pionowa przedstawia charakterystykę zakresu dynamiki nagrania, czyli szerokość czasowych zmian głośności dźwięku.

Dlatego na tym wykresie przesunięcie w prawo oznacza modele, które pasują do nagrań muzycznych o większym polu dźwiękowym, a przesunięcie w lewo oznacza modele, które pasują do nagrań muzycznych o wyższej rozdzielczości. Przesunięcie w górę wskazuje modele, które nadają się do nagrań muzycznych o większym zakresie dynamiki, a przesunięcie w dół oznacza modele odpowiednie do nagrań muzycznych o mniejszym zakresie dynamiki.

PorównianieD7000-D8000-i-D8000-Pro.png

final Seria D

bottom of page