top of page
211217_P-page_STUDY1_CO_TH_800x.jpg.webp
final logo_edited.png

STUDY1
Dane techniczne

Kod produktu: FI-STUDY1
Obudowa: ABS
Przetwornik: Dynamiczny o średnicy 6,4mm
Typ: dokanałowy
Czułość: 98dB/mW
Impedancja: 16 Ω

Przewód: OFC 1.2m 
Waga: 15g

Nowe flagowe słuchawki D7000 z nowo zaprojektowanym dyfuzorem Pinna-Aligned Diffuzer to inne podejście na wielu płaszczyznach

 

Słuchawki nauszne D7000 to kontynuacja poszukiwania idealnej konstrukcji, zapoczątkowana w 2017 roku poprzez skonstruowanie słuchawek D8000. Wyposażone w bardziej efektywny przetwornik "Air" z nowo zaprojektowanym dyfuzorem usznym "Pinna-Aligned Diffuzer" oraz bardziej efektywnym systemem Air Film Damping System (AFDS)*, są kolejnym flagowcem obok modeli D8000 i D8000 Pro. 

* AFDS jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do firmy final Inc.

 

Słuchawki D7000 prezentują dźwięk, który doskonale równoważy szczegółowe wysokie tony charakterystyczne dla słuchawek planarnych, z bogato rozprzestrzeniającymi się niskimi tonami charakterystycznymi dla słuchawek dynamicznych. Co więcej, słuchawki te zapewniają wysoką rozdzielczość, szczególnie w zakresie wokalu i smyczków, ukazując gładkie i lśniące brzmienie.

Kompleksowe przeprojektowanie słuchawek doprowadziło do zmniejszenia ich masy o około 16% w porównaniu z modelami D8000 i D8000 Pro Edition. Pałąk i nauszniki wykonane są ze specjalnego materiału washi (japońskiego papieru), znanego z utrzymania suchości i trwałości, zwiększającego komfort i wytrzymałość.

Nowo opracowany dyfuzor uszny Pinna-Alliged Diffuzer

Koncepcja regulacji akustycznej poprzez dyfuzję, która staje się standardem w profesjonalnych studiach nagraniowych wyposażonych w najnowocześniejsze konstrukcje akustyczne, została zastosowana w słuchawkach D7000.

 

Choć pomysł wyposażenia słuchawek w dyfuzor był rozważany już wcześniej przy konstrukcji D8000, opracowanie czegoś odpowiedniego do szczególnych warunków panujących wewnątrz obudowy słuchawek wymagało dużo czasu. Pomiary w idealnych warunkach przy użyciu przyrządów pomiarowych dawały dobre wyniki, ale niestety słuchanie na żywo ujawniło znaczne różnice w jakości dźwięku, ze względu na różny kształt ucha (małżowiny usznej) u poszczególnych osób. Aby rozwiązać ten problem, przeprowadzono liczne symulacje dostosowane do różnych kształtów uszu oraz przeprowadzono eksperymenty odsłuchowe, które ostatecznie doprowadziły do stworzenia kształtu dyfuzora optymalnego dla wszystkich użytkowników.

lighter-3.webp
lighter-4.webp
Originalny mechanizm wahadłowy gumek.

Konstrukcja obudowy pozwala na swobodny ruch gumek w różne strony.  Wyjątkowo łatwo o precyzyjne ułożenie słuchawek w kanale usznym. Dźwięk w sposób bezpośredni dociera do bębenka, zyskując na klarowności.

STUDY1.png
Bardziej wydajny system AFDS (Air Film Damping System)

Przetwornik konwencjonalnych słuchawek planarnych jest zwykle zaprojektowany tak, by mieć wyższą granicę najniższej częstotliwości basu, jaką może odtworzyć, tak aby zapobiec kontaktowi membrany z magnesem przy dużej głośności.  Aby rozwiązać ten problem, wykonaliśmy pomiary, przeprowadzając symulacje membrany przy użyciu metody elementów skończonych i laserowych urządzeń Dopplera, a także opracowaliśmy nową technologię hamowania membrany znaną jako AFDS (Air Film Damping System). W modelu D7000 ponownie zbadano kształt części cewkowej membrany i metalu wykrawającego, co umożliwiło skuteczniejsze hamowanie membrany w celu dopasowania do właściwości fizycznych słuchawek D7000.

lighter-7.webp
Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw tak aby słuchawki służyły nam przez lata

Słuchawki D7000 zostały zaprojektowane tak aby w prosty sposób można było je rozłożyć na drobne elementy. Do połączenia prawie każdej części użyto śrubek, w związku z czym łatwe będą ewentualne naprawy lub ulepszenie słuchawek.

lighter-8.webp
lighter-9.webp
bottom of page