top of page
231207_P-page_UX3000_SP_B_11.png
ZE8000_edited.jpg
final logo_edited.png

ZE8000
Dane techniczne

typ dokanałowy, przetwornik f-core, TWS
Rodzaj transmisji : Bluetooth 5.2
Mikroprocesor : Qualcomm®QCC3008
Pasmo przenoszenia : 20Hz-20KHz
Obsługiwane kodeki :
SBC, AAC, Qualcomm aptX, aptX Adaptive
Wodoodporność : IPX4
Czas odtwarzania muzyki : Max 5h / z etui max 15h
Szybkie ładowanie : 5min to 45min odtwarzania muzyki   
Czas ładowania : Słuchawka 1,5h / Etui 2h
Pojemność baterii : słuchawki 54mAh / etui 420mAh

Rewelacyjny Dźwięk 8K (8K Sound) uzyskany dzięki innowacyjnym właściwościom materiałów.Gwarancja niepowtarzalnych doznań muzycznych możliwych dzięki technologii bezprzewodowej.

Zespół inżynierów i badaczy naszej firmy odkrył nowe właściwości fizyczne materiałów, które nie były brane pod uwagę do tej pory w branży. Zrozumieliśmy, że dźwięk oparty na tej nowej charakterystyce fizycznej brzmi zdecydowanie bardziej szczegółowo niż ten uzyskiwany wcześniej. Jednocześnie zdaliśmy sobie sprawę, ze trudno jest opisać to nowe brzmienie. Wyrażenia takie jak "tekstura niskich częstotliwości" 

lub " przedłużenie pasma wysokich tonów" są często używane w wielu opisach produktów audio, zdażyło nam się także użyć sformułowań wskazujących, że jakieś pasmo jest lepsze.  Jednak tym razem trudno znaleźć słowa na opisanie wrażeń odsłuchowych. Gdziekolwiek skierujemy swoją uwagę, czy będzie to wokal, instrument czy też głębia bez względu na pasmo, odczujemy niesamowitą precyzję przekazu dającą możliwość skupienia się na każdym elemencie brzmienia.  Wrażenie to przypomina odczucia podczas odbioru wysokiej rozdzielczości obrazu nowej generacji "8K". Postanowiliśmy więc nazwać ten dźwięk "8K Sound". Podobnie jak w przypadku obrazu 8K, potrzebujemy trochę czasu 

aby przyzwyczaić się do tak wysokiej rozdzielczości dźwięku ale jeśli już to nastąpi - trudno się z tego wycofać.

ZE8000 to produkt, o którym możemy śmiało powiedzieć, że to właśnie dźwięk decyduje o jego wyborze.

Oczywiście istnieją także inne kryteria, które mogą nas zachęcić do produktu patrząc od strony praktycznej. Bateria i przetwornik znajdują się 

w oddzielnej komorze, słuchawki są bardzo wygodne i komfortowe w noszeniu ze względu na małe rozmiary obudowy, są wyposażone w redukcję hałasu ANC, która nie wpływa negatywnie na brzmienie, umożliwiają dostosowanie odpowiedniej głośności w zależności 

od otoczenia i muzyki. Słuchawki ZE8000 mają doskonale dopracowane wszystkie funkcje, które są istotne dla osób wybierających słuchawki bezprzewodowe.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Całkowicie nowe doznania muzyczne "Dźwięk 8K"

8K to nazwa dla standardów obrazu nowej generacji. Obrazy 8K są w tak wysokiej rozdzielczości, że widać nawet teksturę skóry osoby. Dotychczasowe standardy przetwarzania obrazu to podkreślanie konturów twarzy w celu uzyskania efektu wyrazistości, natomiast w przypadku 8K liczba pikseli jest o 16 razy większa, zwiększa się więc ilość informacji dla obrazu, co poprawia jego jakość w sposób bardzo widoczny.

To samo jest z dostrajaniem jakości dźwięku. Powszechne było podkreślanie zakresu tonów wysokich aby uzyskać poczucie wysokiej rozdzielczości lub podkreślanie zakresu niskich tonów aby uzyskać moc. Jednak w przypadku Dźwięku 8K, dzięki znacznym zwiększeniu informacji dla dźwięku, możemy poczuć faktyczną fakturę oryginalnego brzmienia. Jest to niezaprzeczalnie nowe doświadczenie muzyczne dla każdego. Za pierwszym razem może to wymagać pewnej adaptacji. Tak jak pierwsze spotkanie z obrazem 8K- ponieważ wszystko jest wysokiej rozdzielczości nie wiemy z początku na czym skupić uwagę. Łatwiej jest gdy mamy obraz w klasycznym stylu gdzie jest obraz wiodący (dźwięk) i coś w tle.  Jednak ogromną zaletą dźwięku 8K jest możliwość wyboru, gdzie chcemy skupić swą uwagę. Odkrywamy utwory na nowo, dotychczas niedostrzeżone dźwięki, które nie mogły przebić się przez inne silniejsze mogą być przez nas usłyszane.  W jakiekolwiek pasmo się nie zagłębimy, odczujemy to samo, decyzja o tym co chcemy usłyszeć należy do nas i jest to coś czego nie oferują nam żadne inne słuchawki - czupełnie nowe doznania muzyczne

lighter.jpeg

Zwykły obraz

Obraz 8K

Wyjątkowy komfort noszenia

O komforcie noszenia słuchawek decyduje rozmiar części, którą wkładamy do ucha. Słuchawki bezprzewodowe

zwykle są nieporęczne, ponieważ oprócz przetwornika także baterie muszą zmieścić się w obudowie, co często zwiększa ich rozmiar. Noszenie takich słuchawek uciska uszy i kumuluje zmęczenie.

Aby zminimalizować wielkość części, którą wkładamy do ucha konstrukcja słuchawek ZE8000 oddziela przetwornik

i baterię od części mocowanej w uchu. Ponadto słuchawki wyposażone są w specjalne gumki w całości pokryte silikonem, który delikatnie dopasowuje się do uszu a zarazem mocno trzyma, dzięki czemu nie wypadają.

W zestawie znajdziemy gumki w 5 rozmiarach dla wygodnego dopasowania.

img_03_2.png

Wyposażone w funkcję redukcji hałasu, która nie przytłacza i nie pogarsza jakości dźwiękowej

Funkcja redukcji hałasu ANC (aktywna redukcja szumów) ze względu na swoje właściwości wpływa na odtwarzany dźwięk powodując opóźnienia czasowe i tłumienie niskich częstotliwości.  Zwiększając efektywność ANC, można nawet poczuć się źle. 

Słuchawki ZE8000 są wyposażone w ANC, która za pomocą autorskiego algorytmu, stawia na pierwszym miejscu jakość dźwięku i komfort odsłuchowy z dużą skutecznością.

anc1.png

Bez funkcji ANCHałas zewnętrzny przedostaje sie do kanału słuchowego

anc2.png

Zwykła redukcja szumówJest wrażenie przytłoczenia i negatywny wpływ na jakośc dźwieku

anc3.png

Tłumienie hałasu w słuchawkach ZE8000
Oryginalny algorytm nie wpływa na sygnał muzyczny i nie powoduje poczucia przytłoczenia

Aktywna redukcja szumów i 5 trybów pracy słuchawek

 

Oprócz zwykłego 1. trybu Aktywnej redukcji szumu ANC mamy:

2. tryb Wyciszania wiatru 

3. tryb Słuchania

4. tryb Głosowy

5. tryb ANC OFF

W związku z poprawioną izolacją akustyczną samych słuchawek dodaliśmy tryb ANC OFF.

1. Tryb redukcji szumów ANC - następuje redukcja hałasu zewnętrznego aby ułatwić słyszenie odtwarzanego dźwięku. Jest to ustawienie domyślne.

2. Tryb Wycisznia wiatru redukuje szumy powodowane przez wiatr uderzający w mikrofon, ułatwiając słyszenie odtwarzanego dźwięku oraz naszego głosu przez rozmówcę.

3. W trybie Słuchania słyszymy dźwięki otoczenia bez zmiany głośności odtwarzanej muzyki. Ten tryb łagodzi słyszane dźwięki z zewnątrz np.: ciche kroki, które gdy mamy słuchawki w uszach mogłyby wydać nam się nienaturalnie głośne. Ten tryb dobrze sprawdzi się podczas biegania lub w pracy.

4. Tryb Głosowy automatycznie zmniejsza głośność odtwarzanej muzyki, aby lepiej słyszeć dźwięki otoczenia. 

Jest to skuteczne podczas tymczasowego słuchania dźwięków zewnętrznych, takich jak np. komunikaty pociągów. Wygodne do prowadzenia rozmów bez zdejmowania słuchawek.

5. Tryb ANC off wyłącza kontrolę hałasu.

*Aby korzystać z tych funkcji, wymagane jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji „final CONNECT”.

lighter-2.png
lighter1.webp

Funkcja Stopniowego ustawianie głośności umożliwia optymalną regulację głośności

Możliwość wyboru odpowiedniej głośności do słuchania muzyki jest bardzo istotnym elementem podczas korzystaniu ze słuchawek. Niewielkie różnice potrafią wpłynąć na nasz nastrój. Przy standardowej regulacji głośności na smartfonie każde naciśnięcie to duża zmiana i nie ma możliwości precyzyjnego ustawienia. Im bliżej minimalnej lub maksymalnej głośności te zmiany są coraz większe. Niemożliwe jest dokonanie precyzyjnej regulacji zgodnie

z własnymi upodobaniami, np gdy chcemy posłuchać muzyki dość cicho późnym wieczorem w domu 

lub w pociągu- ustawienie może wydawać się za głośne lub za ciche. 

W słuchawkach ZE8000 możemy dopasować pasującą nam głośność bazując na „Stopniowym ustawianiu głośności”

z dedykowanej aplikacji „FINAL CONNECT”. Umożliwia to doprecyzowanie głośności w celu podniesienia komfortu odsłuchów i dokładne dopasowanie ich do własnych preferencji.

final app mk2.png

Wyposażony w ultra-precyzyjny i generujący ultra-niski poziom zniekształceń przetwornik „f-CORE for 8K SOUND”

Aby wdrożyć zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału, konieczne jest opracowanie bardzo precyzyjnych przetworników. W celu uzyskania dźwięku 8K, skonstruowaliśmy na nowo przetwornik o ultrawysokiej precyzji

i bardzo niskich zniekształceniach „f-CORE for 8K SOUND”. Membrana przetwornika ma bardzo duża średnicę 13 mm*, co jest rzadkością wśród słuchawek bezprzewodowych, mocowana jest bez użycia kleju poprzez zaciśnięcie 

jej zewnętrzną otoczką ze specjalnego silikonu. Ponadto, przy mocowaniu cewki zastosowano metodę okablowania antenowego i tutaj także nie użyto kleju. Ta bezklejowa metoda produkcji zapewnia lekką membranę wysokiej jakości. Dzięki dokładnemu oscylowaniu ultralekkiej membrany udało nam się opracować bardzo precyzyjny przetwornik z przytłaczająco mniejszymi zniekształceniami w porównaniu do zwykłych przetworników.

 

* Przybliżona wartość przeliczona z części całościowej

lighter-5.png

Cyfrowa technologia przetwarzania sygnału dla "Dźwięku 8K"

Po dokonaniu korekcji w domenie częstotliwości i domenie czasu przy użyciu ogólnego filtra FIR, poprzez unikatowe połączenie wielu technologii cyfrowego przetwarzania sygnału, uzyskaliśmy wysokiej rozdzielczości, pozbawiony zniekształceń „Dźwięk 8K”.

Wyposażone we wzmacniacz klasy AB i cienkowarstwowy kondensator polimerowy

Słuchawki są wyposażone we wzmacniacz klasy AB, który jest rzadko stosowany w słuchawkach bezprzewodowych. Nie tylko zmniejszane jest zniekształcenie sygnału muzycznego, ale także poprawia się stosunek sygnału do szumu, dzięki czemu możemy doświadczyć bardzo szybko powstającego dźwięku. Ponadto sekcja wyjściowa wzmacniacza jest wyposażona w kondensator cienkowarstwowy polimerowy (PMLCAP). Nie jest spotykane użycie tak drogiego 

i dużego kondensatora w bezprzewodowych słuchawkach . Jednakże przywiązujemy najwyższą wagę do jakości dźwięku a kondensator  tłumi zniekształcenia w sekcji wzmacniacza.

lighter-6.png

Kompatybilne z Qualcomm® Snapdragon Sound™ 

Słuchawki obsługują Snapdragon Sound™, platformę audio firmy Qualcomm®. Dzięki aptX Adaptive (24bit/96kHz) możemy cieszyć się źródłami dźwięku o wysokiej rozdzielczości z wysoką jakością dźwięku 

i niskimi opóźnieniami. 

*Wymagane jest parowanie z urządzeniem zgodnym ze Snapdragon Sound™.

lighter-3のコピー3.png
Wyposażony w funkcję formowania wiązki głosowej

Dzięki umieszczeniu w pewnej odległości dwóch mikrofonów o wysokiej wydajności możliwe jest precyzyjne przechwytywanie wiązki głosowej. Nawet podczas rozmowy na zewnątrz rozmówca wyraźnie usłyszy Twój głos, ponieważ hałas otoczenia jest eliminowany.

Wodoodporność IPX4

Wodoodporność zgodna z normą IPX4 zapewnia stabilne użytkowanie nawet przy nagłych zmianach pogody. Słuchawek można używać bez stresu w deszczowe dni lub podczas uprawiania sportu.

img_04_2.png

2 warianty kolorystyczne

Kompatybilne z dedykowaną aplikacją "final CONNECT"

Pobierz dedykowaną aplikację „final CONNECT” na urządzenie, które ma zostać sparowane z ZE8000MK2.W ten sposób, oprócz podstawowych funkcji, takich jak sprawdzanie pozostałego poziomu naładowania baterii słuchawek, można korzystać z następujących funkcji charakterystycznych dla modelu ZE8000MK2.Planujemy również dodawać nowe funkcje poprzez aktualizacje oprogramowania układowego.​

<Co możesz zrobić na aplikacji "final CONNECT"?>​
・Cztery tryby przełączania - ANC/Ambient sound/wyciszanie wiatru/głos z zewnątrz
・ Ustawienie „Pro Equalizer”, które pozwala łatwo dostosować jakość dźwięku, niemalże jak profesjonalny inżynier・Ustawienie „Optymalizacja głośności”, które umożliwia regulację głośności
・Zmiana języka wskazówek głosowych (japoński/angielski)・Przełączanie w tryb „DŹWIĘK 8K+”Sterowanie podłączeniem do wielu urządzeń

lighter-11.png
Akcesoria

Etui ładujące Dedykowane tipsy w 5 rozmiarach SS/S/M/L/LL Kabel USB do ładowania typu C Narzędzie akustyczne Filtry na wymianę

Zakładanie słuchawek

Sprawdź, która słuchawka jest lewa L a która prawa R- oznaczenia te znajdują się z tyłu słuchawek. Chwyć słuchawkę, dopasowując gumki do uszu rozpocznij wkładanie powoli wkręcając (ruch obrotowy). Jeśli słyszysz, że słuchawki są za ciche lub brakuje basów albo jest wyciek dźwięku może oznaczać to, ze tipsy nie są odpowiednio dopasowane. Ten produkt nie jest wkładany głęboko do uszu ale raczej delikatnie uszczelnia wejście do kanału słuchowego. Dopasuj odpowiednie dla siebie gumki niezależnie od swojego kształtu i rozmiaru uszu. Należy pamiętać, że kształt lewego i prawego ucha może nieznacznie się różnić, jest więc prawdopodobne, że użyjemy innych gumek do każdego z uszu oraz nieznacznie inne będzie ułożenie obu słuchawek. Jakość dźwięku zmienia się w zależności od pozycji noszenia, dostosuj pozycję słuchawek słuchając muzyki aż do momentu kiedy brzmienie będzie najbardziej satysfakcjonujące. Przy ponownym założeniu słuchawek będzie już o wiele łatwiej znaleźć to ułożenie.

bottom of page