top of page

final audio design

E 2000

Cechy charakterystyczne

Przetwornik o małej średnicy 6,4mm

Podczas konstruowania przetwornika do słuchawek E3000 położono nacisk na jakość części z jakich jest zbudowany oraz precyzję wykonania. Skonstruowano mały przetwornik o średnicy 6,4mm, który w tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

 

Obudowa wycięta z twardego aluminium w kolorze czarnym

Obudowa wycięta jest z twardego aluminium, wykończona metodą anodowania. Tworzy solidne wsparcie dla przetwornika w środku i wycisza zbędne rezonanse. Charakteryzuje ją prostota budowy i wysoka jakość wykonania.

Siateczka ze stali nierdzewnej umieszczona z tyłu obudowy

Z tyłu obudowy znajduje się siateczka ze stali nierdzewnej, która ma za zadanie wspomagać i rozszerzyć parametry pasma niskich tonów. Aby zapobiec wydobywaniu się dźwięków przez siateczkę po stronie wewnętrznej umieszczono filtr. Siateczka ma dodatkowo podwójną strukturę.

Oryginalne gumki w 5 wielkościach do wyboru

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się zkanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które styka się z kanałem usznym jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano proces żłobkowania dzięki czemu osiągnięto materiał zarówo giętki jak i twardy. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem jest wykonane z silikonu miękkiego.

Dzięki zastosowaniu zróżniocowania materiału słuchawki leżą komfortowo w uchu oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Nakładki eliminujące efekt mikrofonowy

Podobnie jak w serii F zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek. Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstuowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. 

Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Przewód zapobiegający efektowi mikrofonowemu

Mając na uwadze powstawanie efektu mikrofonowego do budowy przewodu użyto materiału giętkiego i miękkiego. Przewód wyjątkowo miękko się układa, możemy go dowolnie wyginać i świetnie dopasowuje się do nakładek.

Wygrzewanie słuchawek

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Przyczyna tego fenomenu nie jest do końca wytłumaczona. Dźwięk w słuchawkach wydobywa się z przetwornika dzięki wibracjom bardzo cienkiej membrany skonstruowanej przy użyciu gorąca. Uważa się, że "stres" związany z użyciem kleju oraz gorąca a także nadawania kształtu się uspakaja i wtedy następuje swobodniejszy przepływ mikrosygnałów.

W tych słuchawkacj użyto przetwornika o bardzo małej średnicy, dlatego zaobserwowanie procesu wygrzewania będzie wymagało trochę więcej czasu. Zazwyczaj potrzeba około 150-200 godzin aby zwiększyła się ilość detali muzycznych oraz aby ukazała nam się jakość brzmienia pierwotnie zaprojektowana.

Sposób zakładania

Tak jak pokazano na garfie dotyczącym wahadłowego ruchu gumek, słuchawki możemy umieścić swobodnie w uszach pod takim kątem jaki wydaje nam się komfortowy. Po sprawdzeniu, która słuchawka jest lewa a która prawa chwytamy słuchawki i lekko wkręcamy je do uszu. W zależności od pozycji różnica dźwięku będzie zauważalna. Tak więc słuchawki należy układać w uszach już po włączeniu muzyki, próbując odnaleźć najlepszy kąt ułożenia. Jeśli już raz znajdziemy najlepszą pozycję, za każdym następnym razem już łatwiej będziemy mogli ją odnaleźć.

bottom of page