top of page

E 2000C / CS

final audio design

Cechy charakterystyczne

Przetwornik o małej średnicy 6,4mm

Podczas konstruowania przetwornika do słuchawek E2000C/CS skupiono się na jakości części  oraz precyzji wykonania. Skonstruowano mały przetwornik o średnicy 6,4mm, który w tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

 

Obudowa wycięta z twardego aluminium w kolorze czarnym lub srebrnym

Obudowa wycięta jest z twardego aluminium, wykończona metodą anodowania. Tworzy solidne wsparcie dla przetwornika w środku i wycisza zbędne rezonanse. Charakteryzuje ją prostota budowy i wysoka jakość wykonania.

Siateczka ze stali nierdzewnej umieszczona z tyłu obudowy

Z tyłu obudowy znajduje się siateczka ze stali nierdzewnej, która ma za zadanie wspomagać i rozszerzyć parametry pasma niskich tonów. Aby zapobiec wydobywaniu się dźwięków przez siateczkę po stronie wewnętrznej umieszczono filtr. Siateczka ma dodatkowo podwójną strukturę.

Pilot z przyciskiem i mikrofonem

Po raz pierwszy firma Final zastosowała pilot z mikrofonem. Jednym przyciskiem możemy rozpocząć, zatrzymać, przyspieszyć bądź przewinąć odtwarzanie a także odebrać przychodzącą rozmowę. Dzięki mikrofonowi możemy kożystać z telefonu bezdotykowo.

     * W zależności od źródła dźwięku jest możliwe, że któraś z funkcji nie zadziała. 

Oryginalne gumki w 5 wielkościach do wyboru

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się zkanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z małżowiną uszną.

Miejsce, które styka się z kanałem usznym jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano proces żłobkowania, dzięki czemu osiągnięto materiał zarówo giętki jak i twardy. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z małżowiną uszną jest wykonane z silikonu miękkiego.

Dzięki zastosowaniu zróżnicowania materiału słuchawki leżą komfortowo w uchu a gumki dobrze spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Dodatkowo aby łatwo było rozróżnić słuchawkę lewą od prawej, zastosowano inny kolor wewnętrznej osi w gumce. Wystarczy podwinąć lekko gumkę, wówczas nawet w ciemnościach możemy odróżnić słuchawkę lewą od prawej. 

Nakładki eliminujące efekt mikrofonowy

Podobnie jak w serii F zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek. Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstuowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. 

Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Przewód zapobiegający efektowi mikrofonowemu

Mając na uwadze powstawanie efektu mikrofonowego do budowy przewodu użyto materiału giętkiego o dużej plastyce. Przewód wyjątkowo miękko się układa, możemy go dowolnie wyginać i świetnie dopasowuje się do nakładek.

Wygrzewanie słuchawek

Wygrzewanie to proces zmian zauważalnych w brzmieniu słuchawek, który uwidacznia się po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Przyczyna tego fenomenu nie jest do końca wytłumaczona. Dźwięk w słuchawkach wydobywa się z przetwornika dzięki wibracjom bardzo cienkiej membrany skonstruowanej przy użyciu gorąca. Uważa się, że "stres" związany z użyciem kleju oraz gorąca a także nadawania kształtu uspakaja się po pewnym czasie użytkowania i wtedy następuje swobodniejszy przepływ mikrosygnałów.

W tych słuchawkach użyto przetwornika o bardzo małej średnicy, dlatego zaobserwowanie procesu wygrzewania będzie wymagało trochę więcej czasu. Zazwyczaj potrzeba około 150-200 godzin aby zwiększyła się ilość detali muzycznych oraz aby ukazała nam się jakość brzmienia pierwotnie zaprojektowana.

Sposób zakładania

Tak jak pokazano na garfie dotyczącym wahadłowego ruchu gumek, słuchawki możemy umieścić swobodnie w uszach pod takim kątem, jaki wydaje nam się komfortowy. Po sprawdzeniu, która słuchawka jest lewa a która prawa chwytamy słuchawki i lekko wkręcamy je do uszu. W zależności od pozycji różnica dźwięku będzie zauważalna. Tak więc słuchawki należy układać w uszach już po włączeniu muzyki, próbując odnaleźć najlepszy kąt ułożenia. Jeśli już raz znajdziemy najlepszą pozycję, za każdym następnym razem łatwiej będziemy mogli ją odnaleźć.

Dwa kolory matowy czarny oraz matowy srebrny

Charakterystyka brzmienia

Dźwięk dochodzący ze słuchawek jest bardzo klarowny. Żadne pasmo dźwiękowe nie jest wyeksponowane. Jedynie lekko podkreślone pasmo tonów wysokich powoduje, że słyszymy wokal dość blisko nas, jakgdyby żywa scena rozpościerała się przed nami. Basy są zwarte, całość spójna. Na tych słuchawkach posłuchamy zarówno muzyki rockowej jak i popularnej,  oraz elektronicznej muzyki tanecznej, który zabrzmi niemalże na żywo. 

bottom of page