top of page

 E 5000

     Słuchawki dynamiczne, typ dokanałowy

 

 

Słuchawki zostały zaprojektowane z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć z dziedziny psychologii oraz inżynierii dźwięku. Cechuje je wysoka przejrzystość i klarowność dźwięku w każdym paśmie, szczegółowość i dobrze zaznaczający się lecz nie przytłaczający bas. Słuchawki E5000 kreują przestrzeń muzyczną w taki sposób, że łatwo i z przyjemnością się w niej zanurzamy.

Projekt dźwiękowy tych słuchawek opiera się na wynikach badań z obszaru psychologii oraz na najnowszych osiągnięciach z dziedziny inżynierii dźwięku. W projekcie zrezygnowano ze standardowego dostrojenia słuchawek, polegającego na wyeksponowaniu pewnej części pasma wysokich tonów, ponieważ wówczas tylko pierwsze zetknięcie się z muzyką ma swą moc i dynamikę lecz w rzeczywistości inne pasma  są zagłuszone i przez to nieuchwytne. W słuchawkach E5000 nie wyeksponowano żadnego pasma lecz położono nacisk na wyrażenie każdego osobnego dźwięku w sposób szczegółowy. Ponadto udało się zbudować trudną do osiągnięcia w słuchawkach dokanałowych szeroką scenę muzyczną, która wyraziście otacza nas ze wszystkich stron.

Słuchawki wyposażone są w posrebrzany przewód, który nadaje większą dynamikę przekazowi oraz odpinane złącze MMCX, stwarzające możliwość prostej wymiany przewodu w razie potrzeby.

W porównaniu do słuchawek E2000/E3000 z tej samej serii słuchawki E5000 prezentują sobą dźwięk nieupiększony, czysty, delikatny i szczegółowy.

 

*Chcąc uzyskać wysoką rozdzielczość w każdym paśmie, ciśnienie akustyczne wewnątrz obudowy zostało zmniejszone. Przy pierwszym zetknięciu  brzmienie sprawia wrażenie bardzo delikatnego, kiedy jednak wsłuchamy się w szczegóły i zwiększymy natężenie dźwięku, odczujemy potęgę brzmienia i ogromny komfort ze słuchania.

Słuchawki E5000 to kolejny produkt tej firmy, który będzie nabierał walorów dźwiękowych wraz z użytkowaniem.

 

 

E 5000

FI-E5DSSD

stal nierdzewna, wypolerowane na wysoki połysk

6,4 mm dynamiczny
93dB/mW

14 Ω
1.2 m MMCX
24 g

 

Dane techniczne
                   

Nazwa produktu  Kod produktu     Obudowa            

 

Przetwornik         Czułość                 Impedancja         Dł. przewodu       Waga                      

Kluczowa rola opornika akustycznego w dostrajaniu niskich tonów

W tylnej części obudowy za przetwornikiem umieszczono opornik akustyczny, od którego zależy charakter niskich tonów, które z kolei determinują jakość dźwiękową słuchawek. Przed opornikiem znajduje się przestrzeń złamana w kształcie litery L, będąca najważniejszam elementem dostrojenia słuchawek. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie zarówno głębi basów jak i ich ogromną przejrzystość.

opornik akustyczny

filtr akustyczny

przetwornik

komora wnętrza obudowy

mechanizm poprawiający ciśnienie za membraną

przetwornik

filtr akustyczny

Oryginalny mechanizm wahadłowych gumek

Konstrukcja obudowy pozwala na swobodny ruch gumek w lewo lub prawo, dzięki czemu wyjątkowo łatwo i o idealne ułożenie słuchawek w kanale usznym.

     ruch

wahadłowy

błona

bębenkowa

kanał uszny

Mechanizm wahadłowych gumek

   Akcesoria

final ink   since 1974

bottom of page