top of page

final

E 4000

Cechy charakterystyczne

Kluczowa rola opornika akustycznego w dostrajaniu niskich tonów

filtr akustyczny

przetwornik

komora wnętrza obudowy

mechanizm poprawiajcy ciśnienie za membraną

opornik akustyczny

W tylnej części obudowy za przetwornikiem umieszczono opornik akustyczny, od którego zależy charakter niskich tonów, które z kolei determinują jakość dźwiękową słuchawek. Przed opornikiem znajduje się przestrzeń złamana w kształcie litery L, będąca najważniejszam elementem dostrojenia słuchawek. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie zarówno głębi basów jak i ich ogromną przejrzystość.

Przetwornik o małej średnicy 6,4mm

Podczas konstruowania przetwornika do słuchawek E4000 położono nacisk na jakość części z jakich jest zbudowany oraz precyzję wykonania. Skonstruowano mały przetwornik o średnicy 6,4mm, który w tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

 

Obudowa wykonana z jednolitego kawałaka aluminium wykończona techniką anodowania

Obudowa wycięta jest z aluminium i wykończona techniką anodowania. Tworzy solidną ochronę dla przetwornika oraz ma duży wpływ na jakość dźwięku uspakajając zbędne rezonanse.  Jest przyjemna w dotyku i wyróżnia się prostotą budowy. Prezentuje wysokie standardy wykonania, które doceni zaawansowany słuchacz.

Złącze MMCX oraz firmowy przewód OFC najwyższej jakości 

Słuchawki wyposażone są w firmowe złącze MMCX.

Do produkcji przewodu użyto miękkiego i giętkiego materiału, który zapobiega tworzeniu się efektu mikrofonowego. W przypadku użycia nakładek przewód świetnie się wygina i dopasowuje.

Firmowe gumki w 5 wielkościach różniące się kolorem osi wewnętrznej 

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z małżowiną uszną.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z małżowiną uszną wyprodukowano z silikonu miękkiego.

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach a gumki wystarczająco spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Aby łatwiej było rozróżnić lewą słuchawkę od prawej, także w ciemności, zastosowano różne kolory osi wewnątrz gumek: kolor szary i czerwony. Dodatkowo dla łatwiejszego rozróżnienia rozmiarów, kolory są zróżnicowane: czerwień-róż, jasny szary-ciemny.

 

Nakładki eliminujące efekt mikrofonowy

Podobnie jak w serii F zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek (prowadnic). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. 

Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

bottom of page