top of page

 E 4000

     Słuchawki dynamiczne, typ dokanałowy

 

 

Projekt dźwiękowy tych słuchawek opiera się na zagadnieniach z dziedzin zarówno psychologii jak i inżynierii dźwięku. Słuchawki te prezentują klarowne dźwięki w każdym paśmie, mamy nieodparte wrażenie jakbyśmy znajdowali się w sali koncertowej.

 

Projekt dźwiękowy słuchawek opiera się na wynikach badań z obszaru psychologii oraz na najnowszych osiągnięciach z dziedziny inżynierii dźwięku. W projekcie zrezygnowano ze standardowego dostrojenia słuchawek, polegającego na wyeksponowaniu pewnej części pasma wysokich tonów, ponieważ wtedy tylko pierwsze zetknięcie się z muzyką ma swą moc i dynamikę lecz w rzeczywistości inne pasma  są zagłuszone i przez to nieuchwytne. W słuchawkach E4000 nie wyszczególniono żadnego pasma, tylko położono nacisk na wyrażenie każdego szczegółowego dźwięku oraz zrealizowano naturalność sceny muzycznej. W porównaniu do słuchawek E2000/E3000 z tej samej serii E4000 prezentują  sobą dźwięk nieupiększony lecz czysty i delikatny.

Słuchawki wyposażone są w wygodne odpinane złącze MMCX, stwarzające możliwość prostej wymiany przewodu w razie potrzeby.

*Chcąc uzyskać wysoką rozdzielczość w każdym paśmie, ciśnienie akustyczne wewnątrz obudowy zostało zmniejszone. Przy pierwszym zetknięciu słuchawki te brzmią dość delikatnie, kiedy jednak wsłuchamy się w szczegóły i zwiększymy natężenie dźwięku, odczujemy ogromny komfort ze słuchania. Jest to produkt, który będzie nabierał walorów dźwiękowych wraz z użytkowaniem.

E 4000

FI-E4DALD

aluminium

6,4 mm dynamiczny
97dB/mW

15 Ω
1.2 m MMCX
18 g

 

Dane techniczne
                   

Nazwa produktu  Kod produktu     Obudowa            

Przetwornik         Czułość                 Impedancja         Dł. przewodu       Waga                      

Kluczowa rola opornika akustycznego w dostrajaniu niskich tonów

W tylnej części obudowy za przetwornikiem umieszczono opornik akustyczny, od którego zależy charakter niskich tonów, które z kolei determinują jakość dźwiękową słuchawek. Przed opornikiem znajduje się przestrzeń złamana w kształcie litery L, będąca najważniejszam elementem dostrojenia słuchawek. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie zarówno głębi basów jak i ich ogromną przejrzystość.

filtr akustyczny

przetwornik

opornik akustyczny

komora wnętrza obudowy

mechanizm poprawiający ciśnienie za membraną

opornik akustyczny

Oryginalny mechanizm wahadłowych gumek

Konstrukcja obudowy pozwala na swobodny ruch gumek w lewo lub prawo, dzięki czemu wyjątkowo łatwo i  o idealne ułożenie słuchawek w kanale usznym.

     ruch

wahadłowy

błona

bębenkowa

kanał uszny

Mechanizm wahadłowych gumek

   Akcesoria

final ink   since 1974

bottom of page