top of page

F 7200

final audio design

Cechy charakterystyczne

Filigranowa obudowa minimalizuje dystans pomiędzy przetwornikiem a błoną bębenkową

Obudowa jest bardzo wąska i daje wiele możliwości sterowania dźwiękiem. Łatwo zmieniać jej pozycję w kanale usznym, układać bliżej lub dalej bębenków słuchowych. Dodatkowo dostosowanie dźwięku do naszych preferencji ułatwiają różne  gumki oraz zmiana ich pozycji. Przykładowo możemy je naciągnąć na obudowę tak aby ich otwór znajdował się blisko otworu obudowy, a wówczas muzyka będzie dobiegała do nas w sposób bardzo bezpośredni.

 

Pojedyńczy przetwornik armaturowy zapewniający szerokie pasmo przenoszenia

W serii F zastosowano na nowo zaprojektowany pojedyńczy miniaturowy przetwornik zapewniający szerokie pasmo przenoszenia.

Wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej tłumi niepotrzebne rezonanse

Do produkcji obudowy użyto stali nierdzewnej.

Stal nierdzewna zapobiega tworzeniu się zbędnych rezonansów oraz ma ogromny wpływ na reprodukcję klarownych dzwięków.

Dwa rodzaje wkładek do wyboru

Słuchawki wyposażone są w gumki silikonowe w 5 rozmiarych oraz pianki w 3 rozmiarach. Stopień dopasowania gumek ma ogromny wpływ na jakość słyszanych niskich tonów oraz na pogłębienie izolacji dźwiękowej. W szczególności pianki zapewniają dobrą izolację od zewnętrznych odgłosów.

 Złącze MMCX oraz przewód OFC pokryty srebrem

W słuchawkach F7200 użyto szwajcarskiego produktu najwyższej jakości- złącza MMCX.

Charakterystyczny przewód został skonstruowany przy współprycy z firmą  Junkosha znanej z produkcji przewodów o ogromnej prędkości przekazu, używanych m.in. w superkomputerze KEY. Jest to przewód OFC pokryty srebrem, który wnosi ogromną przestrzeń do brzmienia.

Junkosha posiadająca ogromne doświadczenie w produkcji powłok izolacyjnych pod nazwą Junflon użyła tutaj  teflonu PFA- materiału o najniższej przenikalności prądu. W powłoce zewnętrznej użyto materiału PVC aby zwiększyć elastyczność.

W efekcie przewód jest wyjątkowo elastyczny i łatwy w użyciu i nie dopuszcza do wystąpienia efektu mikrofonowego. Aby powiększyć wytrzymałość i zapobiec przerwaniu przewodu szczególnie przy złączu MMCX zwiększono ilość testów z 5 tysięcy zgięć aż dziesięciokrotnie- podczas końcowych testów w firmowym laboratorium przewody były zginane i prostowane 50 tysięcy razy! 

bottom of page