top of page

 F 4100

     Słuchawki douszne, przetwornik armaturowy

Słuchawki te są lekkie i miniaturowe, świetnie układają się w uchu oraz posiadają dobrą izolację dźwiękową. Wąska obudowa umożliwia swobodne ułożenie blisko błony bębenkowej przez co dźwięk dobiega do nas bezpośrednio.

Charakteryzują się dużą rozdzielczością, szeroką sceną muzyczną oraz bogatym basem.

 


Rozmiary słuchawek powodują, że po włożeniu do ucha znajdujący się wewnątrz przetwornik zbliża się maksymalnie do błony bębenkowej i w sposób bardzo bezpośredni przekazuje dynamiczny i żywy dźwięk.  Aby to osiągnąć nastąpiła maksymalna miniaturyzacja obudowy, która została zaprojektowana z możliwie najmniejszych komponentów. Obudowa ma średnicę 5.5 mm a jej waga to zaledwie 2g! Elementy obudowy słuchawekF 4100 zbudowane są z twardego stopu aluminium i magnezu, przez co nabierają jeszcze większej lekkości. Wewnątrz znajduje się przetwornik armaturowy z pełnym zakresem dźwiękowym generujący bogaty bass, którego nie spodziewalibyśmy się usłyszeć z  tak małych słuchawek.  Na uwagę zasługuje oryginalny przewód OFC z możliwością odpinania, zakończony koścówką MMCX, dzięki któremu przekaz muzyczny staje się jeszcze głębszy. Aby zapobiec efektowi mikrofonowemu słuchawki wyposażone są w przezroczyste nakładki. Słuchawki 4100 to drugi model z serii F charakteryzujący się większym ciepłem brzmieniowym w porównaniu do F7200.

F 4100

FI- F4BAL

Stop aluminium i magnezu
Dokanałowe
Przetwornik armaturowy
106 dB/mW
42 Ω
1.2 m
10 g

 

Dane techniczne
                   

Nazwa produktu  
Kod produktu       

Obudowa              
Typ                         


Czułość                  

Impedancja           
Dł. przewodu         
Waga                      

Cechy charakterystyczne

Wąska obudowa świetnie mieści się w kanale słuchowym

Przetwornik armaturowy z pełnym zakresem dźwiękowym

Obudowa wakonana z utwardzonego stopu magnezu i aluminium wykończone techniką anodowania

Dwa rodzaje gumek do wyboru:

silikonawa i pianka

 

Oryginalny przewód OFC

 

Akcesoria

 

* silikonowe etui

* dwa typy gumek

* przezroczysta nakładka wokółuszna

* przezroczyste pierścienie zabezpieczające obudowę 

Silikonowe etui

Słuchawki są świetnie chronione w zamykanym silikonowym etui. Etui zaprojektowano tak aby obudowy, przewód oraz wtyk ułożone były oddzielnie. Obudowy znajdują się pod wieczkiem, przewód jest nawinięty dookoła w drugiej części a wtyk znajduje się pod spodem. Etui zaprojektowano  w ten sposób po to aby zapobiec układaniu przewodu zawsze w tej samej ozycji co mogłoby spowodować jego uszkodzenie. Tym samym jedna z przyczyn psucia się przewodu została wyeliminowana. 

Samo etui łatwo mieści się w dłoni, jest lekkie  i łatwe w użyciu. 

 

 

Nakładki

Słuchawki wyposażone są w przezroczyste prowadnice nakładane na przewody (nakładki), które zakładymy wokół uszu aby uniknąć efektu mikrofonowego. 
W podobnych produktach nakładki takie zaprojektowane są zazwyczaj z dużym zapasem tak aby pasowały do różnej wielkości uszu. Często są dość duże i rzucają się w oczy oraz potrzeba sporo czasu aby się do nich przyzwyczaić.
W serii F zaprezentowano zupełnie inne, nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek. W wyniku wielu badań odkryto innowacyjny kształ pasujący do każdego ucha zarazem zachowując małe rozmiary.

Nakładki są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy.

Pierścienie zabezbpieczające obudowę

 

Słuchawki wyposażone są w pierścienie zabezpieczające obudowę tak aby łatwo można było skorzystać z silikonowych gumek.

 

 

final ink   since 1974

bottom of page