top of page

 Heaven VII

     Oryginalny przetwornik z kotwicą zrównoważoną, typ dokanałowy

Zachwyci nas naturalność brzmienia i wyjątkowa klarowność oraz szeroka scena muzyczna.

Dobrą akustykę zawdzięczamy technologii MIM (Metal Injection Molding). 

 

Cechy charakterystyczne dla produktów Final Audio Design takie jak szeroka scena muzyczna oraz intensywność i bliskość wokali są tu obecne.  W słuchawkach Heaven VII słychać naturalny i ciepły wokal na tle wyjątkowo klarownych dźwięków w całym paśmie. Za sprawą specyficznej techniki obróbki metalu (MIM) udało się stworzyć obudowę o wyjątkowej akustyce, coś czego nie można osiągnąć za pomocą tradycyjnych metod. Użyto nowego pojedyńczego przetwornika, który bardzo dobrze odtwarza tony niskie. Dzięki temu powstało brzmienie  idealne w całym paśmie, tak naturalne, że możemy słuchać go bez końca. 

Unikatowy wzór na tyłach obudowy nie spełnia funkcji jedynie dekoracyjnych. Kształt wzoru powoduje odpowiednie rozbicie rezonansu i  pogłębia akustykę, na najwyższym poziomie ukazując równowagę pomiędzy użytecznością a estetyką.    

 

* MIM (Metal Injection Molding)

Jest to technologia wtryskowego formowania metali. Sproszkowany metal jest łączony spoiwem i formowany matrycą tak, jak to się dzieje w przypadku żywicy, a następnie wypalany w wysokiej temperaturze. Przy użyciu tej metody możemy bardzo precyzyjnie i dowolnie formować kształty, lecz wykończenie powierzchni jest  trudne do wykonania, dlatego rzadko wykorzystuje się tę metodę do wykańczynia powierzchni widocznych na zewnątrz.

Cechy charakterystyczne

Wielotonowy przetwornik z kotwicą zrównoważoną

Obudowa ze stali nierdzewnej wykonana techniką MIM (Metal          Injection Molding)

Oryginalne wkładki w 5 rozmiarach

Fitr z siateczki ze stali

nierdzewnej + rezystor akustyczny

Oryginalny płaski przewód niwelujący efekt mikrofonowy

Opakowania, akcesoria

adagio v opakowania

final ink   since 1974

bottom of page