top of page

 Heaven VIII

    Przetwornik z kotwicą zrównoważoną, typ dokanałowy

Wyeksponowane tony niskie oraz przepelnione realizmem naturalne brzmienie i wyjątkowa głębia to efekt zastosowania technologii MIM (Metal Injection Molding). 

 

Oprócz przekazu wyjątkowo szerokiej sceny muzycznej, tak znamiennej dla  produktów Final Audio Design, w słuchawkach Heaven VIII udało się odtworzyć realistacznie, żywo i "lekko" tony niskie dobiegające z instrumentów muzycznych. Zwiększenie zakresu tonów niskich zazwyczaj owocuje nieprzyjemnym buczeniem w całym paśmie. Tym razem za sprawą specyficznej techniki obróbki metalu (MIM) osiągnięto to, czego nie można uzyskać przy obróbce skrawającej. Skonstruowano obudowę, którą cechuje wyjątkowa akustyka. W połączeniu z nowo zastosowanym przetwornikiem, uzyskano bardziej efektywną reprodukcję tonów niskich przy jednoczesnym zachowaniu klarowności i przejrzystości. Ogrom realizmu zaskakuje i przewyższa nasze oczekiwania, gdyż dobiegają do nas dźwięki bogate i odczuwamy niespotykaną dotąd głębię.

Unikatowy wzór na tyłach obudowy nie spełnia funkcji jedynie dekoracyjnych. Kształt wzoru powoduje odpowiednie rozłożenie rezonansu i  pogłębia akustykę, na najwyższym poziomie ukazując równowagę pomiędzy użytecznością a estetyką.    

 

* MIM (Metal Injection Molding)

Jest to technologia wtryskowego formowania metali. Sproszkowany metal jest łączony spoiwem i formowany matrycą tak, jak to się dzieje w przypadku żywicy, a następnie wypalany w bardzo wysokiej temperaturze. Przy użyciu tej metody możemy precyzyjnie i dowolnie formować kształt, lecz wykończenie powierzchni jest trudne do wykonania, dlatego bardzo rzadko wykorzystuje się tę metodę do obróbki powierzchni widocznych na zewnątrz.

 

 

 

Cechy charakterystyczne

Oryginalny płaski przewód niwelujący efekt mikrofonowy

Mechanizm BAM wydobywa 

​głębię i trójwymiarowość w                 muzyce

Oryginalne wkładki w 5 rozmiarach

Obudowa ze stali nierdzewnej wykonana techniką MIM (Metal          Injection Molding)

Wielotonowy przetwornik z kotwicą zrównoważoną

Filtr z siateczki ze stali nierdzewnej + rezystor akustyczny

Opakowania, akcesoria

adagio v opakowania
bottom of page