top of page

Heaven VIII

final audio design

Cechy charakterystyczne

POŁĄCZENIE PIEKNEGO WZORNICTWA

Z FUNKCJONALNOSCIĄ 

 

Stworzenie pięknego wzoru, który

rozbija niepotrzebne rezonanse ukazuje połączenie funkcjonalności ze wzornictwem 

w pełnym blasku.

WYJĄTKOWA AKUSTYKA OBUDOWY

UZYSKANA ZA SPRAWĄ TECHNOLOGII

MIM (METAL INJECTION MOLDING)

 

Wykonanie obudowy technologią MIM (Metal Injection Molding) zaowocowało wspaniałą akustyką, z której wydobywają się klarowne i wyjątkowo rzeczywiste niskie tony. 

IDEALNY WIELOTONOWY PRZETWORNIK

POJEDYNCZY

 

Skonstruowano najlepszy z możliwych pojedyńczy przetwornik, odtwarzający wszystkie tony. Szczególnie dobrze odtwrza on niskie tony, czego nie udało się uzyskać do tej pory. 

Wielotonowy przetwornik z kotwicą zrównoważoną

Mechanizm BAM wydobywa basy i głębię sceny muzycznej     

Obudowa ze stali nierdzewnej wykonana metodą MIM (Metal        Injection Molding)

Oryginalne wkładki w pięciu rozmiarach

Filtr z siateczki ze staili nierdzewnej + rezystor akustyczny

Oryginalny płaski przewód niwelujący efekt mikrofonowy

Mechanizm BAM - umożliwia odtworzenie głębokiego basu i trójwymiarowej przestrzeni muzycznej

 

Przetworniki z kotwicą zrównoważoną mają kilka wad wynikających z ich budowy.

Wielotonowy przetwornik z kotwicą zrównoważoną

Użyto zupełnie nowego przetwornika, innego niż w całej dotychczasowej serii Heaven, który bardzo dobrze odtwarza niskie tony.  Jest to zasadniczo idealny przetwornik  pojedyńczy odtwarzający pełen zakres dźwiękowy.

Obudowa ze stali nierdzewnej  wykonana jest metodą MIM (Metal Injection Molding)

MIM (Metal Injection Molding) to technika formowania wtryskowego metali. Proszek metalu łączony jest spoiwem i formowany w matrycy, jak żywica, a następnie wypalany w wysokiej temperaturze i formowany do porządanego kształtu. Podobnie jak przy modelowaniu żywicy tą metodą możemy formować kształty w sposób dowolny, jednak jeśli wykorzystujemy ją do skonstruowania obudowy słuchawek to podczas wypalania materiał kurczy się o aż 20- 30 procent i wtedy trudno wykonać to precyzjnie.  Ogromnie trudno też zastosować tę metodę przy wykańczyniu powierzchni zewnętrznych. Do rozwiązania tych problemów posłużyło doświadczenie zdobyte podczas udoskonalania procesu produkcji tytynowych słuchawek na drukarce trójwymiarowej. W rezultacie podzielono obudowę na dwie części, co umożliwiło odpowiednią kontrolę akustyki wewnątrz obudowy. Natomiast zaprojektowany wzór, na przemian wklęsły i wypukły, nie spełnia tylko funkcji dekoracyjnych, ale także swoim kształtem ma rozbijać nieporządane rezonanse i pogłębiać akustykę obudowy.

Oryginalne wkładki w 5 rozmiarach

Do produkcji wkładek użyto 2 rodzajów silikonowego materiału o różnym stopniu twardości - innego do części stykającej się z uchem oraz innego do części wewnętrznej, którędy płynie muzyka.

W części wewnętrznej wykonanie żłobień w twaradym silikonie spowodowało jego większą plastaczność a zarazem wytrzymałość. Efektem tego jest idealne dopasowanie wkładek do ucha przy jednoczesnym zachowaniu nadanego im kształtu. Natomiast w części zwnętrznej, która styka się z uchem użyto miękkiego silikonu, tak aby wkładki idealnie dopasowywały się do ucha oraz tworzyły pełną izolację dźwiękową. Wkładki są w pięciu rozmiarach: ss, s, m, l, ll.

Filtr z siatki ze stali nierdzewnej + rezystor akustyczny

Płaski i giętki przewód niwelujący efekt mikrofonowy

Dzięki zastosowaniu rezystora akustycznego jeat zachowana równowaga pomiędzy tonami średnimi i wysokimi.

Oryginalny i giątki przewód niweluje efekt mirofonowy

Poprawiono budowę tego płaskiego i giętkiego przewodu. Charakteryzuje się tym, że prawie nie odczuwamy  efektu mikrofonowego.

Zwiększona została giętkość przewodu oraz został on pogrubiony tak aby jeszcze bardziej zniwelować efekt mikrofonowego.

final ink   since 1974

bottom of page