top of page

 F 3100

     Słuchawki douszne, przetwornik armaturowy

Filigranowe i bardzo lekkie słuchawki świetnie układają się w uchu zapewniając dobrą izolację dźwiękową. Wąska obudowa umożliwia swobodne ułożenie blisko błony bębenkowej przez co dźwięk dobiega do nas bezpośrednio.

Charakteryzują się dużą rozdzielczością, szeroką sceną muzyczną oraz bogatym basem.

 

Rozmiary słuchawek powodują, że po włożeniu do ucha znajdujący się wewnątrz przetwornik zbliża się maksymalnie do błony bębenkowej i w sposób bardzo bezpośredni przekazuje dynamiczny i żywy dźwięk.  Aby to osiągnąć nastąpiła maksymalna miniaturyzacja obudowy, która została zaprojektowana z możliwie najmniejszych komponentów. Obudowa ma średnicę 5.5 mm a jej waga to zaledwie 2g! Elementy obudowy słuchawek F 3100 zbudowane są z twardego stopu aluminium i magnezu, przez co nabierają jeszcze większej lekkości. Wewnątrz znajduje się tak charakterystyczny dla produktów Final pojedyńczy przetwornik armaturowy tym razem z pełnym zakresem dźwiękowym generujący bogaty bass, którego nie spodziewalibyśmy się usłyszeć z  tak małych słuchawek.  Na uwagę zasługuje oryginalny przewód OFC z możliwością odpinania, zakończony końcówką MMCX, dzięki któremu przekaz muzyczny staje się jeszcze głębszy. Aby zapobiec efektowi mikrofonowemu słuchawki wyposażone są w przezroczyste nakładki. Słuchawki 3100 to trzeci model z serii F, przy dostarajaniu którego położono duży nacisk na weksponowanie niskich tonów.

F 3100

FI- F3BAL

Stop aluminum i magnezu
Dokanałowe
Przetwornik armaturowy
106 dB/mW
42 Ω
1.2 m
10 g

 

Dane techniczne
                   

Nazwa produktu  
Kod produktu       

Obudowa              
Typ                         


Czułość                  

Impedancja           
Dł. przewodu         
Waga                      

Cechy charakterystyczne

Wąska obudowa świetnie leży w kanale słuchowym

Pojedyńczy przetwornik armaturowy z pełnym zakresem dźwiękowym

Lekka obudowa z twardego alumnium

Dwa rodzaje gumek: silikonowa i pianka

Oryginalny przewód OFC najwyższej jakości

 Akcesoria

* silikonowe etui

* dwa typy gumek

* przezroczysta nakładka wokółuszna

* przezroczyste pierścienie zabezpieczające obudowę 

Silikonowe etui

Słuchawki chroni zamykane silikonowe etui.

Etui zaprojektowano tak aby obudowy, przewód oraz wtyk ułożone były oddzielnie. Obudowy znajdują się pod wieczkiem, przewód jest nawinięty dookoła w drugiej części a wtyk znajduje się pod spodem. Etui skonstruowano tak aby zapobiec układaniu przewodu zawsze w tej samej pozycji co mogłoby spowodować jego uszkodzenie. W tensposób wyeliminowano jedną z przyczyn psucia sięprzewodu.

Etui łatwo mieści się w dłoni, jest lekkie  i łatwe w użyciu. 

 

 

 

Nakładka 

Słuchawki wyposażone są w przezroczyste prowadnice nakładane na przewody (nakładki), które możemy założyć  wokół uszu aby uniknąć efektu mikrofonowego. 
W podobnych produktach nakładki takie zaprojektowane są zazwyczaj z dużym zapasem aby pasowały do różnej wielkości uszu. Często są dość duże i rzucają się w oczy oraz potrzeba sporo czasu aby się do nich przyzwyczaić.
W serii F zaprezentowano zupełnie inne, nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek. W wyniku wielu badań odkryto innowacyjny kształ pasujący do każdego ucha a przy tym mały.

Nakładki są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy.

Pierścień zabezpieczający obudowę

W wyposażeniu znajduje się pierścień zabezpieczający obudowę tak aby bezpiecznie można było użyć gumek silikonowych.

 

 

final ink   since 1974

bottom of page