top of page

final 

 Seria Sonorous

Na serię Sonorous składa się 6 par słuchawek nausznych, które różnią się od siebie budową oraz zastosowaną koncepcją.
 
Pierwsze słuchawki, które powstały z tej serii to dwa środkowe modele Sonorous VI i IV.
Słuchawki te przedstawiają założenia firmy Final.
Do ich budowy zaadoptowano koncepcję kolumn tubowych. Poprzez utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w części przedniej i tylnej, jakość dźwięku zbliża się do tej słyszanej z kolumn tubowych. Brzmienie charakteryzuje się ogromnym realizmem, bez żadnych zniekształceń w pasmach niskich i wysokich. Słuchawki przyjemnie otulają nas dźwiękiem, który przekazuje ogrom przestrzeni i dynamikę muzyki słyszanej na żywo. Zastosowano projekt hybrydowy łączący dwa przetworniki: 50mm przetwornik  dynamiczny i specjalnie opracowany firmowy przetwornik z kotwicą zrównoważoną
(armatura).
 
 
 
PANDORA VI

przetwornik z kotwicą

    zrównoważoną

przetwornik 

dynamiczny

Technologia słuchawek Sonorous VI i IV: 2 równoległe przetworniki nie połączone obwodem;

                           zastosowano koncepcję technologii kolumn tubowych, która optymalizuje ciśnienie za przetwornikami

 

płytka optymalizująca ciśnienie

           za przetwornikami

równoległe przetworniki nie połączone obwodem

wykorzystano technologię kolumn tybowych, ktora optymalizuje ciśnienie za przetwornikami

Przetworniki w modelach Sonorous VIII i X

Najwyższe modele Sonorous X i VIII są wyposażone w pojedyńczy przetwornik dynamiczny, który połączony jest z przednią płytą aby wyeliminować zbędne rezonanse i drgania. 

Zintegrowana przednia płyta z obudową 

Zazwyczaj przetwornik wyprodukowany jest osobno i dopiero potem połączony jest z przednią płytą, zrobioną z tworzywa ABS. W przypadku Sonorous X, przednia płyta oraz przetwornik zostały wyprodukowane jako całość z tego samego kawałka aluminium. Zdecydowyno się na to rozwiązanie aby zmniejszyć występowynie elementów niestabilnych takich jak: zbędne drgania oraz zniekszatałcenia spowodowane wahaniem amplitudy przetwornika oraz te które mogłyby powstać pod wpływem użycia kleju przy dopasowywaniu przetwornika. Zespolenie przedniej płyty z przetwornikiem zaowocowało niebywałą klarownością dźwięku.

pandora hope VI

Tytanowa membrana

Po przetestowaniu wielu materiałów nadających się na membranę, zdecydowano się na tytan, który emituje zbalansowany dźwięk w całym paśmie dźwiękowym. Aby membrana została odpowiednio wyprodukowana  skonstruowano  tym celu specjalne piły oraz cały sprzęt do montowania. 

Membrany tytanowe zastosowano w obu modelach Sonorous X i VIII

pandora hope VI

Obudowa wykonana z aluminium

W słuchawkach Sonorous VIII do konstrukcji obudowy chroniącej przetwornik użyto przetworzonego aluminium. Rezonanse i zniekształcenia, które występują podczas drgań przetwornika są powstrzymywane i powstaje dźwięk przejżysty a zniekształcenia są wyeliminowane. 

Sonorous II i III to najnowsze modele z tej serii.

Do ich konstrukcji użyto technologię wykorzystaną przy budowie najwyższych modeli X i VIII. Obydwa modele wyposażone są w tytanowe membrany  a przetwornik zespolony  z przednią płytą dzięki czemu dźwięk jest pozbawiony dodatkowych rezonansów. Dodatkowo zastosowano mechanizm BAM opierający się na regulowaniu ciśnień po obu stronach membrany. Słuchawki zostały dostrojone bazując na wiedzy zdobytej podczas budowy wyższych modeli.

Sonorous X

Sonorous VIII

bottom of page