top of page
896_ext_01_0.jpg

D 8000 Pro Edition

Słuchawki planarne, typ otwarte

Highendowe słuchawki D8000 Pro - bestseller

 

 Słuchawki charakteryzują się dźwiękiem detalicznym, są dedykowane osobom profesjonalnie zajmującym się muzyką, oraz tym, którzy chcą posłuchać muzyki w sposób bardziej intensywny. Słuchawki odpowiednio dostrojono przy zastosowaniu AFDS (Air Film Damping System), uwzględniając przy tym właściwości zmysłu słuchu ludzkiego, dotyczące lepszej słyszalności niskich tonów wraz ze zwiększaniem natężenia dźwięku.  

Porównując słuchawki D8000, na których brzmią wyśmienicie utwory o szerokim paśmie przenoszenia (klasyczne), D8000 Pro bardzo precyzyjnie i szczegółowo prezentują utwory o wąskim paśmie przenoszenia (pop, rock). 

 

NAGRODY
VGP

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

 Łączą w sobie cechy słuchawek dynamicznych czyli swobodny i zaznaczony bas oraz cechy słuchawek planarnych czyli duża szczegółowość wysokich tonów

  Silny i swobodny bas

W dotychczasowych słuchawkach planarnych podczas odtwarzania niskich tonów duże wychylenie membrany powodowało jej uderzanie w magnesy. Trzeba było zwiększyć częstotliwość niskich tonów aby przetwornik w ogóle mógł je odtworzyć. Aby zrekompensować niewystarczający bas zamknięto wnętrze padów a przestrzeń z przodu membrany uszczelniono.

Działa tu taki sam mechanizm jak w przypadku słuchawek dousznych, wyposażonych w gumki o dobrej izolacji, które mimo swych małych rozmiarów, są w stanie przekazać świetny bas. 

W słuchawkach D8000 Pro poprzez innowacyjne zastosowanie AFDS wyeliminowano problem stykania się membrany z magnesami, można więc było zmienić zakres częstotliwości niskich tonów do wartości pożądanych, które przetwornik mógłby odtworzyć. W efekcie wraz z otwartą konstrukcją padów uzyskano bogaty i nieskrępowany bas, który był możliwy do odtworzenia do tej pory tylko dzięki zaawansowanym słuchawkom dynamicznym.  

       Szczegółowe wysokie tony

Dla uzyskania dużej szczegółowości wysokich tonów najważniejsze jest to, żeby membrana była możliwie cienka. W słuchawkach D8000 Pro zmniejszono wagę membrany o 1/3 w porównaniu do słuchawek dynamicznych z membraną o takiej samej średnicy. Wyjątkowo cienka cewka aluminiowa jest wytrawiona bezpośrednio na foli, nie użyto kleju, który mógłby spowodować pogorszenie jakości dźwięku. Taka konstrukcja już wielokrotnie znalazła zastosowanie w firmowych produktach. W ten sposób likwidując problem u podstaw, zrealizowano szczegółowy przekaz wysokich tonów.

                            

              Połączenie szczegółowych wysokich tonów charakterystycznych dla słuchawek planarnych              oraz głębokich i swobodnych niskich tonów charakterystycznych dla typu dynamicznego

Dzięki takiemu połączeniu w słuchawkach D8000 Pro mamy do czynienia ze szczegółowością wysokich tonów i niesamowitą głębią , a każdy utwór, który jest już nam znany zabrzmi nieco inaczej, odkryjemy go na nowo.  Z chęcią sięgniemy po inne utwory aby przekonać się o możliwościach odsłuchowych. Wysoka jakość pozwoli nam na zanurzenie się w muzyce i dostrzeżenie nowych jej aspektów.

                                                             

        Nowatorski system AFDS - Air Film Damping System

W klasycznych modelach słuchawek planarnych  podczas próby odtworzenia w zadawalającym stopniu tonów niskich, pojawiał się problem stykania się magnesów z membraną. Aby go rozwiązać przeprowadzono wiele symulacji pomiarów wychylenia membrany za pomocą metody elementów skończonych oraz badań dopplerowskich przy użyciu lasera. Zwieńczeniem było wynalezienie przełomowej technologii AFDS (Air Film Damping System) - Systemu Stabilizującej Strefy Powietrznej. W ten sposób zlikwidowano najsłabszy punkt słuchawek planarnych - odtwarzanie niskich tonów. Technologia AFDS może być uznana za wynalazek w tej dziedzinie.

Podsumowując w słuchawkach D8000 Pro problem stykania się magnesów z membraną został rozwiązany poprzez zastosowanie AFDS, amplituda niskich częstotliwości została odpowiednio obniżona tak aby przetwornik mógł ją odtworzyć. W połączeniu z oddychającymi padami udało się uzyskać bogaty i nieskrępowany bas, do tej pory możliwy tylko do odtworzenia dzięki zaawansowanym słuchawkom dynamicznym.   

                                AFDS

System Stabilizującej Strefy Powietrznej

membrana

perforowana płyta metalowa 

Problem w dotychczasowych słuchawkach planarnych

magnes

membrana

Przy amplitudzie towarzyszącej odtworzeniu tonów niskich membrana wychyla się za bardzo i styka z magnesami

Teoria AFDS

jednostronna tylna płyta bez otworów

    membrana podlegająca

ruchom posuwisto-zwrotnym

Im mniejsze jest "do" tym większy jest opór

Poprzez opór strefy powietrznej membrana utrzymywana jest w odpowiedniej pozycji

Budowa AFDS

  magnes z otworem w środku

perforowany metal

pofałdowana spiralna cewka

Mechanizm AFDS

membrana

perforowany metal

przepływ powietrza

użycie gęstości powietrza do kontrolowania pozycji membrany

Pozycja membrany kontrolowana jest poprzez odpowiednie natężenie powietrza w strefie pomiędzy perforowanym metalem a membraną

Wykresy pasma przenoszenia z zastosowaniem systemem AFDS i bez AFDS

sam przetwornik bez obudowy

przetwornik w obudowie

ciśnienie akustyczne

ciśnienie akustyczne

częstotliwość

częstotliwość

bez systemu AFDS

z zastosowaniem systemu AFDS

         Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw aby słuchawki służyły nam przez lata

  Słuchawki zostały zaprojektowane z możliwością rozebrania ich na drobne elementy aby w łatwy i prosty                            sposób można było dokonywać napraw w przyszłości a także zmieniać je i ulepszać. 

       Obudowa wycięta ze stopu magnezu i aluminium

Aby system AFDS mógł zadziałać trzeba było skonstruować odpowiedni wysokiej jakości przetwornik. W tym celu obudowa także została precyzyjnie wycięta ze stopu magnezu i aluminium. Dodatkowo zastosowano wykończenie               chropowate podobnie jak w kamerach wysokiej jakości. Obudowa w kolorze srebrnym wykonana jest z aluminium  i wykończona techniką anodowania.

896_ext_08_4.jpg

              Wyprodukowane z wielką precyzją w firmowym laboratorium

Słuchawki z serii D są produkowane w firmowym laboratorium w Kawasaki. Części z których składają się słuchawki są wykonywane z najwyższą precyzją. Zarówno narzędzia i maszyny służące do produkcji części  jak i przyrządy do produkcji membrany oraz miernik napięcia membrany zostały zaprojektowane w całości w firmie specjalnie na potrzeby serii D.

Aby wyprodukować naprawdę wyjątkowy produkt trzeba było dotrzeć do procesu wytwarzania surowców, z których potem skonstruowano części. Poprzez kooperację z manufakturami wytwarzającymi surowce, powstał produkt całkowicie zrealizowany w Japonii. Dało to możliwość kontrolownia całego procesu produkcji- od pozyskiwania surowców do końcowego składania części i zagwarantowało wytworzenie produktu najwyższej jakości.

        Dwa rodzaje odpinanych przewodów

Mamy do dyspozycji dwa przewody:

1,5 metrowy z końcówką 3,5 mm oraz posrebrzany 3 metrowy z końcówką 6,3 mm.

Obydwa przewody pasują do słuchawek: D8000, D8000 Pro, Sonorous VIII, VI, IV, III, II

896_ext_08_6.jpg

      Futerał na słuchawki D8000 Pro  

Do zestawu dołączono futerał, który zapewni łatwe przechowywanie oraz wygodne przenoszenie słuchawek 

d8000 etui.png

Nowe wyjątkowo wygodne i przewiewne pady o konstrukcji otwartej

W słuchawkach zamkniętych, a także tych o konstrukcji otwartej stosuje się uszczelnione pady, dzięki którym można odtwarzać niskie tony, z którymi przetwornik ma zazwyczaj problem. Jednakże aby odtworzyć z wysoką jakością naturalnie rozpościerające się basy zawarte w źródle dźwięku, przetwornik musi sam w sobie posiadać taką możliwość i wtedy dopiero można użyć padów nieprzylegających i oddychających.

W słuchawkach D8000 Pro poprzez zastosowanie AFDS uzyskano odpowiednią reprodukcję częstotliwości niskich i  przetwornik jest w stanie przekazać satysfakcjonujący bas, przy jednoczesnym zastosowaniu padów o konstrukcji otwartej. Pady te mają duży wpływ na jakość dźwięku, są wyjątkowo przewiewne oraz wykonane ze specjalnych włókien absorbujących pot. W padach D8000 Pro duży nacisk położono na przyjemność podczas użytkowania oraz żywotność padów.

Porównanie słuchawek planarnych bez AFDS i tych z systemem AFDS

Pady

o konstrukcji zamkniętej

Pady

o konstrukcji otwartej

Klasyczne słuchawki planarne + zamknięte pady

Słuchawki planarne z systemem AFDS + otwarte pady

ciśnienie akusyczne

częstotliwość

ciśnienie akustyczne

częstotliwość

896_ext_09_8.jpg

Różnice dźwiękowe słuchawek D8000 Pro i D8000 

Słuchawki D8000 Pro zachowują delikatność dźwięków, tak jak w D8000.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom inżynierów dźwiękowych, którzy słuchają muzyki nieco głośniej, słuchawki zostały dostrojone słuchawki z użyciem AFDS (Air Film Damping System) uwzględniając właściwości zmysłu słuchu- tego, że wraz ze zwiększeniem natężenia dźwięku słyszymy lepiej tony niskie. W efekcie słuchawki D8000 Pro wspaniale i szczegółowo zaprezentują utwory o wąskim paśmie przenoszenia (pop, rock) w przeciwieństwie do D8000 nastawionych na utwory klasyczne ( szerokie pasmo przenoszenia).

Poniżej przedstawiono porównanie charakterystyk dźwiękowych słuchawek D8000 i D8000 Pro.

* Wykres ten nie przedstawia tendencji dźwiękowych słuchawek samych w sobie, tylko po wyszczególnieniu 2 cech (na grafie w postaci linii poziomej i pionowej), przedstawiono  słuchawki względem nich. 

Linia pozioma przedstawia odległość nagranego głosu oraz instrumentów. Kiedy odległość jest duża oznacza to dużą przestrzeń muzyczną, mała odległość przedstawia dużą czułość. Linia ponowa przedstawia pasmo przenoszenia. Czyli zmiana natężenia dźwięku w czasie. TAk więc, linia pozioma tego wykresu, im bardziej idzie w prawo tam bardziej pasuje utworom nagrywanym z zachowaniem dużej przestrzeni muzycznej, im bardziej idzie w lewo pasuje utworom nagrywanym z zahowaniem dużej rozdzielczości. Natomiast linia pionowa im bardziej w górę tam bardziej pasuje utworom nagranym z zachowaniem dużego pasma przenoszenia. Im bardziej w dół, pasuje utworom którego nagrania cechuje wąskie pasmo przenoszenia.

 W związku z powyższym słuchawki D8000 Pro , bardziej niż D8000 pasują do utworów, których nagrania cechuje w całości prawie takie samo wąskie pasmo przenoszenia. Przeciwstawnie D8000 dobrze zaprezentuje utwory, które podczas nagrywania przedstawiają dużą odległość pomiędzy instrumentami, tak jak w przypadku nagrań koncertowych orkiestry.

porównanie-d8000-pro-edition.png

szerokie pasmo przenoszenia

        - muzyka klasyczna-

wąskie pasmo przenoszenia

              -pop, rock-

rozdzielczość

przestrzeń

Porównianie tendencji cech dźwiękowych słuchawek D8000 i D8000 Pro

Dane techniczne
                   

896_ext_34_0.jpg

Nazwa produktu 

Kod produktu    

Obudowa            

 

Przetwornik        

Czułość                


Impedancja        

Dł. przewodu      

Waga  

D 8000 Pro Edition


FI-D8PPAL (czarne)

FI-D8PPALS (silver)

 

stop magnezu i aluminium


AFDS Planar Magnetic

98dB/mW


60 Ω

1.5 m i 3 m

523 g

​                                                                   Akcesoria  

                                             Odpinany przewód OFC 1.5m z wtyczką 3,5mm, posrebrzany OFC 3m, etui. 

896_ext_08_6.jpg
d8000 etui.png

Sposób zakładania słuchawek

Bardzo prosimy o sprawdzenie oznakowania na końcu ramienia prowadnicy słuchawek (R,L).

Linia znajdująca się na końcu przewodów wskazuje odpowiednio:

czerwona - R (prawa)

 biała - L (lewa)

896_ext_27_0-1.jpg

Dwie propozycje kolorystyczne

896_ext_61_0.jpg
896_ext_50_0.jpg

Zobacz ofertę

bottom of page