top of page
E500.jpg

E500

Słuchawki dynamiczne, typ dokanałowy

 

    Dźwięk słuchawek E500 powstał w oparciu o najnowsze badania dotyczące zlokalizowania w przestrzeni dźwiękowej nagranych sygnałow akustycznych za pomocą technologii binauralnej, która odnajduje zastosowanie w grach i treści VR. 

E500 to podstawowy model słuchawek, które powstały z badań nad różnicą między źródłem dźwięku produkowanym w 2-kanałowym stereo a źródłem dźwięku wytwarzanym w technologii binauralnej. Słuchawki umożliwiają skoncentrowanie się na samym źródle dźwięku, ponieważ generują brzmienie naturalne bez zniekształceń charakterystycznych dla binauralnych źródeł dźwięku.

      CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

 

Dźwięk słuchawek E500 powstał w oparciu o inżynierię akustyczną, psychoakustykę i akustykę przestrzenną 

 E500 to podstawowy model słuchawek, który powstał na bazie badań nad różnicą między źródłem dźwięku produkowanym  w 2-kanałowym stereo a źródłem dźwięku wytwarzanym w technologii binauralnej. 

Powszechnie wiadomo, że podczas słuchania na słuchawkach binauralnych źródeł dźwięku, takich jak gry i VR, pojawia się duże poczucie dyskomfortu w zakresie wysokich tonów. Naukowcy zajmujący się akustyką zrozumieli przyczynę tego problemu ale nie odnieśli jeszcze wystarczających sukcesów w jego rozwiązaniu.  

Podeszliśmy do tematu w sposób nowatorski i po podjęciu odpowiednich środków zaradczych, stworzyliśmy słuchawki, które pozwalają wyczuć ton, obraz przestrzenny i wyczucie kierunku zgodnie z zamierzeniami twórcy nawet wtedy, gdy źródłem dźwięku jest VR bądź gra.

Oryginalny mechanizm wahadłowy gumek

Konstrukcja obudowy pozwala na swobodny ruch gumek w różne strony.  Wyjątkowo łatwo o precyzyjne ułożenie słuchawek w kanale usznym. Dźwięk nie generuje zniekształceń i w sposób bezpośredni dociera do bębenka, zyskując na klarowności. 

Mechanizm_wahadłowy_gumek.jpg
793_ext_08_en_2.jpg

Przetwornik dynamiczny o małej średnicy 6,4mm

Zastosowano mały przetwornik dynamiczny o średnicy 6,4mm.  W tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

Oryginalne gumki z łatwym odróżnieniem lewej od prawej

Do produkcji tipsów użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania, dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. 

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

 Dodatkowo aby łatwo było rozróżnić słuchawkę lewą od prawej, zastosowano inny kolor wewnętrznej osi. Wystarczy podwinąć lekko tipsy, wówczas nawet w ciemnościach możemy odróżnić słuchawkę lewą od prawej.  

Dla rozróżnienia rozmiarów sąsiadujące ze sobą rozmiary mają inny odcień kolorystyczny.

Słuchawki wyposażone są w tipsy o 5 rozmiarach: SS/S/M/L/LL.

793_ext_08_en_3.jpg
793_ext_25_en_0.jpg

Zastosowano giętki ale grubszy przewód

Aby zapobiec przerwaniu przewodu skonstruowano przewód grubszy ale jednocześnie giętki.

793_ext_08_en_4.jpg

Wygrzewanie słuchawek

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Wewnątrz obudowy znajduje się przetwornik, który możemy określić mianem małego głośniczka. Jest wykonany z bardzo cienkiej membrany przyklejonej do cewki klejem. Gdy sygnał dźwiękowy przepływa przez membranę i cewka porusza się w mikro przestrzeni, wówczas następuje generowanie dźwięku. Wtedy najprawdopodobniej miejsce, gdzie użyto kleju zmienia się pod wpływem ruchu i ma to wpływ na jakość brzmienia. Po jakimś czasie membrana zaczyna lepiej pracować, osiąga brzmienie zaplanowane podczas projektu tworzenia.

W słuchawkach E500 użyto przetwornika o małej średnicy. Aby dostrzec różnice dźwiękowe potrzeba trochę więcej czasu. Po około 150-200 godz zwykłego użytkowania brzmienie stanie się bardziej klarowne. Sugerowane jest wygrzewanie spokojne podczas normalnego słuchania niż głośne lub zbyt głośne.

E500.jpg

OPIS

        

Obudowa                    ABS

Przetwornik               dynamiczny

Czułość                        98dB/mW

Impedancja                16Ω

Waga                             15g

przewodu               1,2m

Przewód                       OFC

Kod                                FI-E05PLBL

Dźwięk                          wyczerpująco odtwarzają przestrzeń akustyczną                                                       stworzoną za pomocą dźwięku nagranego                                                                   w technologii binauralnej

Akcesoria

Silikonowe tipsy typu E w pięciu rozmiarach

793_ext_25_en_0.jpg
793_ext_25_en_1.jpg

Sposób zakładania

Tak jak pokazano na grafie dotyczącym wahadłowego ruchu gumek, słuchawki możemy umieścić swobodnie w uszach pod takim kątem jaki wydaje nam się komfortowy. Po sprawdzeniu, która słuchawka jest lewa a która prawa chwytamy je i lekko wkręcamy je do uszu. W zależności od ułożenia słuchawki w uchu różnica dźwięku będzie zauważalna. Zalecamy dopasowywać pozycje słuchawek już po włączeniu muzyki, próbując odnaleźć najlepszy kąt ułożenia kiedy brzmienie nam najbardziej odpowiada. Jeśli już raz znajdziemy najlepsze ułożenie,  każdym następnym razem już łatwiej będziemy mogli je odnaleźć.

Lewe i prawe ucho nieznacznie się od siebie różnią więc pozycja w obu uszach może być różna.

910_ext_27_0.jpg

Zobacz ofertę

E500 sklep.jpg
bottom of page