top of page
1008_ext_01_0.jpg

A3000

typ dokanałowy, przetwornik dynamiczny

 

Słuchawki A3000 wyposażone są w nowatorski przetwornik f-Core DU.

Prezentują wyjątkowo klarowne brzmienie.

Słuchawki A 3000 prezentują niemożliwe do uzyskanie w tym przedziale cenowym brzmienie, które zawdzięczają nowym spojrzeniu na podstawy w rozwoju i produkcji słuchawek. Zaprojektowano nie tylko wszystkie części 6mm φ przetwornika dynamicznego ale również maszyny służące do jego produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000. Zrealizowano dźwięk transparentny, taki który powstając nawet w odległym punkcie wciąż brzmi klarownie dla odległego odbiorcy.

   CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Rezultat nowego sposobu pomiarów jakości dźwiękowej

Seria A powstała na bazie nowego sposobu pomiarów opartego na analizie zależności pomiędzy jakością dźwięku a cechami fizycznymi. W słuchawkach A3000 ten system oceny został jeszcze bardziej rozwinięty.

Każdy z nas słucha muzyki z różnym natężeniem dźwięku a muzyka jest różnej jakości nagraniowej. Dotychczas najbardziej popularna była subiektywna ocena dźwięku na podstawie sztywno ustalonej zasady przedstawiania dźwięku poprzez ciśnienie dźwiękowe, lecz w rzeczywistości przy konkretnej próbie odsłuchowej trudno było podjąć natychmiast decyzję odnośnie dobrej jakości dźwięku. Dlatego podjęto nowe badania dotyczące sposobu oceny dźwiękowej dopasowanej do rzeczywistych warunków odsłuchowych, czego efektem jest ten nowy produkt, który może być uznany za przykładowy w tym przedziale cenowym.

1009_ext_08_0.jpg
Przykładowy wynik nowego sposobu pomiarów dopasowanych do rzeczywistych warunków odsłuchowych.

Zastosowanie przetwornika o nazwie F-Core DU wykonanego w całkowiecie nowatorski sposób z uwzględnieniem nowego podejścia do projektu, części oraz techniki produkcji.

Aby uzyskać wysokie tony w dobrej jakości zdecydowano się na realizacje produkcji za granicą. Wszystkie części przetwornika: membrana, cewka, magnes, pole magnetyczne a także maszyny do produkcji zostały na nowo zaprojektowane. Powstał całkowicie nowatorski przetwornik dynamiczny o średnicy 6mm o nazwie f-Core DU. Materiałem części przedniej przetwornika jest wysokiej klasy miedź, która nie ulega wpływom magnetycznym jak to jest w przypadku aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Dodatkowo każda membrana jest produkowana w powolnym procesie, z wielką precyzją, wyciskana z takim samym naciskiem aby powstały identyczne membrany.

1009_ext_08_1.jpg

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt słuchawki do ucha

W słuchawkach A3000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, dzięki temu osiągając jeszcze większy komfort noszenia.

Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. 

Do tej pory powstało wiele ulepszonych pod tym względem produktów, dostosowanych do krzywizn ucha, jednak powodują one zbyt duży ucisk i z czasem stają się męczące. 

Od nowa dogłębnie przeanalizowano zagadnienie dopasowania ze względu na odczucie nacisku i zwrócono uwagę jak istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Ustalono trzy komfortowe miejsca, dwa  obejmujące, jedno podtrzymujące słuchawki tak aby nie wypadały. Podobnie jak w statywie, który na trzech nogach jest w stanie równomiernie podtrzymać prawie każdą obudowę. 

 

Na rysunku poniżej, na zielono zaznaczony jest 1 punkt, na niebiesko przy części ucha zwanej skrawkiem 2 punkt, a 3 stanowią punkty podparcia zaznaczone na różowo. Skrawek zabezpiecza obudowę w bardzo delikatny sposób, tak, że nie czujemy nawet momentu aplikacji słuchawek do ucha, natomiast małżowina uszna wspiera obudowę tak aby nie wypadła.

W ten sposób poprzez poprzedzone badaniami wyraźne zdefiniowanie punktów styku z uchem, gwarantujemy duży komfort dla każdego odbiorcy z wyeliminowaniem zbędnego nacisku.

1009_ext_08_2.jpg
skrawek
kanał uszny
muszla małżowiny

Konektor 2 pinowy z oryginalnym przewodem OFC

2 pinowy korektor jest wysokiej jakości produktem wyprodukowanym wewnątrz firmy. Użyto standardowego konektora φ 0.78 o wielu możliwościach. Aby zapobiec efektowi mikrofonowemu użyto miękkiego i giętkiego materiału tak aby przewód przy użyciu nakładek zginał się elastycznie i idealnie układał.

1009_ext_08_3.jpg
1008_ext_09_3.jpg

  Nakładka (z zamkiem) zapobiegająca efektowi mikrofonowemu

 Zaprezentowano nowatorskie  podejście do konstrukcji nakładek . Te niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia.  Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

1009_ext_08_4.jpg
filtr akustyczny

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego.

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Dodatkowo zastosowano inny kolor osi wewnętrznej gumek (na przemian jasno i ciemno szary, różowy i czerwony) dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Rozmiary to: SS/S/M/L/LL.      

1009_ext_08_5.jpg
1009_ext_09_5.jpg

Silikonowe etui

Słuchawki wyposażone są w silikonowe etui, w którym po uprzednim zwinięciu mieszczą się idealnie.      

1009_ext_08_6.jpg
1008_ext_09_6.jpg

Wygrzewanie słuchawek

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Wewnątrz obudowy znajduje się przetwornik, który możemy określić mianem małego głośniczka. Jest wykonany z bardzo cienkiej membrany przyklejonej do cewki niewielką ilością kleju. Gdy sygnał dźwiękowy przepływa przez membranę i cewka poruszą się w mikroprzestrzeni, wówczas następuje generowanie dźwięku. Wtedy najprawdopodobniej miejsce gdzie użyto kleju zmienia się pod wpływem ruchu i ma wpływ na jakości brzmienia. Po jakimś czasie membrana zaczyna lepiej pracować, osiąga brzmienie zaplanowane podczas projektu tworzenia.

 Aby dostrzec różnice dźwiękowe potrzeba dość dużo czasu. Dopiero po około 150-200 godz zwykłego użytkowania brzmienie stanie się bardziej klarowne. Sugerowane jest wygrzewanie spokojne podczas normalnego słuchania niż głośne lub zbyt głośne.

Opis techniczny
1008_ext_34_0.jpg

Nr seryjny                            FI-A3DPLMB

Obudowa                             tworzywo ABS

Przetwornik                        dynamiczny

Złącze                                   2 Pin

Przewód                               OFC

Czułość                                98dB/mw

Impedancja                        18Ω

Waga                                   18g

Dł przewodu                       1.2m

 

Akcesoria

silikonowe etui

 tipsy w 5 rozmiarach (typ E)

 nakładka z zamkiem

1009_ext_08_6.jpg
1009_ext_25_1.jpg
1009_ext_09_5.jpg
1009_ext_08_4.jpg

Sposób zakładania

Produkt jest modelem, który możemy nosić prowadząc przewód za uchem. Prowadząc przewód w ten sposób minimalizujemy powstawanie efektu mikrofonowego i zyskujemy dodatkowy komfort.

KROK 1   Sprawdź oznakowanie słuchawek wewnątrz obudowy - lewa i prawa

KROK 2   Poprowadź przewód w stroną przednią zza ucha i włóż słuchawki do uszu

KROK 3   Jeśli trudnym wydaje się włożenie słuchawek do ucha, spróbuj poruszać nimi kręcąc i jednocześnie  naciągając dolny płatek ucha   

*  W przypadku gdy przewód nie układa się za uchem użyj nakładki
* Jeśli czujemy zbyt duży luz należy sprubować wymienić tipsy. W niektórych przypadkach rozmiar tipsów w uchu lewym i prawym może się różnić

1008_ext_27_0.jpg
1008_ext_27_1.jpg
1008_ext_23_0.jpg

Zobacz ofertę

bottom of page