top of page

Sonorous III

final audio design

Cechy charakterystyczne

MEMBRANA POŁĄCZONA Z PRZEDNIĄ PŁYTĄ

Wzorując się na modelu flagowym

Sonorous X tak samo membrana

połączona jest z przednią płytą. Płyta

zbudowana jest z poliwęglanu utwardzanego w 30% szkłem, materiał ten nie dopuszcza do zniekształceń dźwięku i pogłębia przejrzystość.

MEMBRANA WYKONANA Z TYTANU

Zastosowano dokładnie tą samą 

membranę co w flagowych

Sonorous X. Dzięki użyciu

takiego materiału rozdzielczość jest pogłębiona oraz wysokie tony są odtworzone jeszcze precyzyjniej.

OBUDOWA WYKONANA Z TWARDEGO TWORZYWA ABS WYKONCZONA CHROPOWATO

Nawiązując do budowy luksusowych

aparatów fotograficznych obudowa została wykończona chropowato co ma na celu wyeliminować wszelkie rezonanse i pogłosy.

sonorous IV cechy

Po wewnętrznej stronie padów znajduje się część absorbująca dźwięk, co ma znaczący wpływ na klarowność przekazu

Budowa, wykonanie i dopasowanie padów Pady mają ogromny wpływ na jakość dźwięku.

Nie jest wskazane aby pomiędzy uchem a padami powstała jakakolwiek przerwa, ponieważ wówczas ciśnienie akustyczne niskich częstotliwości będzie się zmieniało i nie wpłynie to dobrze na jakość brzmieniową.

W sonorous III pady zostały skonstruowane tak aby ściśle przlegały do uszu. Wykonane są z najwyższej jakości syntetycznej skóry, odpowiednio  zachowującej swą sprężytość wzdłuż i wszerz. Wewnątrz skóry znajduje się dobrze naprężona gąbka.

Dodatkowo od strony wewnętrznej zdecydowano się na otwór, który poprawia słyszalność i wprowadza przestrzeń do dżwięku tak, że zapominamy iż są to słuchawki o konstrukcji zamkniętej.  

 

 

Mechanizm BAM reguluje ciśnienie powietrza wokół membrany, co przyczynia się do wydobycia basów i głębokiej, trójwymiarowej przestrzeni muzycznej.

Charakterystyczna dla Final oryginalna technologia BAM opiera się na utrzymywaniu równowagi ciśnień po obu stronach membrany.

W oparciu o dośwoadczenia zdobyte poidczas opracowywania wyższch modeli VIII i X , słuchawki Sonorous II zostały odpowiednio wyważone i dostrojone.

Obudowa wykonana jest z twardego tworzywa ABS o chropowatym wykończeniu

 

 

W celu uzyskania odpowiedniej struktury tworzywa ABS zostało przeprowadzonych wiele symulacji i prób. Sugerując się budową wysokiej jakości aparatów fotograficznych zdecydowyno się na wykończonie chropowate, dzięki czemu pozbywamy się zbędnych rezonansów i pogłosów.

Tytynowa membrana scalona z przednią płytą tworzy jednolitą całość

Wzorując się na modelu flagowym Sonorous X  w modelu Sonorous II zastosowano membranę z tytanu połączoną z przednią płytą. Powoduje to klarowność brzmienia oraz zapobiega zbędnym rezonansom.

Obudowa została wykonana z twardego materiału zawierającego poliwęglan utwardzany w 30% szkłem. To także wyklucza zbędne rezonanse i i osiągnięta jest klarowność przekazu.

Sama membrana wykonana jest z tytanu. Ma to ogromny wpływ na poprawinie rozdzielczości i wytworzenie harmonicznej barwy wysokich tonów.

 

 

Odpinany przewód zakończony wtyczką zamykaną pod kątem 90 stopni

Przewód o długości 1,5 m jest odpinany i doprowadzony do obu muszli, gdzie wtyczki zamykamy pod kątem 90 stopni.  Są one odpowiednio przetestowane i przez wiele lat używane w firmowych produktach, nie ma więc obaw o ich trwałość i wytrzymałość. Przewód zakończony jest pozłacanym złączem o średnicy 3,5 mm, które zapewnia długie i bezproblemowe używanie. 

 

final ink   since 1974

bottom of page