A 8000

przetwornik dynamiczny, typdokanałowe 

Słuchawki A8000 to model flagowy, którego dźwięki unoszą nas swym transparentnym brzmieniem

Prace nad słuchawkami A8000 rozpoczęły się od zmian w metodologii badań z zakresu analizy psychoakustyki oraz sposobu pomiarów wartości fizycznych. Metody te po raz pierwszy opracowano podczas prac nad konstrukcją słuchawek D8000, a zastosowanie ich przy produkcji serii E przyniosły im wielki sukces dźwiękowy.

Podczas opracowywania słuchawek A8000 wprowadzono dodatkowe współczynniki do wspomnianej metody analizy psychoakustycznej. Podczas opracowywania słuchawek A8000 nadrzędnym celem stało się zrealizowanie dźwięku transparentnego (takiego który towarzyszy nagraniom muzyki klasycznej, kiedy wyraźny, klarowny dźwięk dobiega z określonej odległości) w taki sposób abyśmy mogli poczuć się unoszeni przez muzykę. 

Głównym elementem decydującym o  dźwięku jest amplituda zakresu częstotliwości lecz nie ma ona wpływu na wszystkie aspekty np odpowiedź impulsową, który w tym wypadku (dążenia do transparentności) wydaje się być kluczowa. Powstała więc oryginalna metoda diagnozy PTM (Perceptual Transparency Measurement).

W wyniku ulepszenia i analizy zależności głównych składowych analizy psychoakustycznej i analizy danych odpowiedzi impulsowej, której nie dało się scharakteryzować nigdy dotąd za pomocą amplitudy częstotliwości, w słuchawkach A8000 zastosowano membranę wykonaną z ekstremalnie lekkiego materiału, o dużych możliwoścach szybkiego przekazu muzycznego jakim jest czysty beryl.

 

NAGRODY
BEST PRODUCT 2018 highfidelity.jpg

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Zastosowanie membrany z czystego berylu

W słuchawkach A8000 do wykonania membrany użyto czystego berylu, materiału wyjątkowo lekkiego charakteryzującego się szybkim przekazem sygnału dźwiękowego. Duża sztywność i niska gęstość sprawiają, że  Beryl uważany jest za materiał idealny do produkcji membran. Charakteryzuje się wspaniałymi parametrami- szersze pasmo przenoszenia , a szybkością (12,900m/s) ustępuje tylko diamentowi. 

Zastosowanie berylu poprawia odpowiedź impulsową, która przekształca dźwięk w transparentny. Brzmienie się wyostrza, rezonanse są wyraźnie wyczuwalne, cisza pomiędzy dźwiękami jest słyszalna.Wytwarzanie przetwornika z berylu jest trudnym zadaniem, jednak w obliczu jego możliwości warto się tego podjąć. Aby uzyskać transparentność przekazu, przy użyciu tak wspaniałego materiału, wszystkie składowe- budowa, design, proces wytwarzania oraz komponenty muszą spełniać takie same wysokie wymagania jakościowe. Z sukcesem wykorzystano doświadczenia w rozwoju i produkcji własnego przetwornika tak aby wydobyć wszystkie walory membrany z berylu.

beryl
aluminium
magnez

         Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw aby słuchawki służyły nam przez lata

  Słuchawki zostały zaprojektowane z możliwością rozebrania ich na drobne elementy aby w łatwy i prosty                            sposób można było dokonywać napraw w przyszłości a także zmieniać je, ulepszać. 

       Obudowa wycięta ze stopu magnezu i aluminium

Aby system AFDS mógł zadziałać trzeba było skonstruować odpowiedni wysokiej jakości przetwornik. W tym celu obudowa także została precyzyjnie wycięta ze stopu magnezu i aluminium. Dodatkowo zastosowano wykończenie               chropowate podobnie jak w kamerach wysokiej jakości.

              Wyprodukowane z wielką precyzją w firmowym laboratorium.

Słuchawki D8000 są wyprodukowane w firmowym laboratorium w Kawasaki. Części z których składają się słuchawki zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją. Narzędzia i maszyny służące do produkcji części zostały także zaprojektowane od początku na potrzeby firmowe. Specjalnie na potrzeby D8000 wynaleziono też przyrządy do produkcji membrany oraz miernik napięcia membrany.

Aby wyprodukować naprawdę wyjątkowy produkt trzeba było dotrzeć do procesu wytwarzania surowców, z których potem wytworzono części. Poprzez kooperację z manufakturami wytwarzającymi surowce powstał produkt całkowicie zrealizowany w Japonii. Dało to możliwość kontrolownia całego procesu produkcji- od pozyskiwania surowców do końcowego składania części i zagwarantowało wytworzenie produktu najwyższej jakości.

        Na nowo zaprojektowany odpinany przewód

Przewód słuchawek D8000 został zaprojektowana na nowo specjalnie na potrzeby D8000.

Mamy do dyspozycji dwa przewody: 1,5 metrowy z końcówką 3,5 mm oraz 3 metrowy z końcówką 6,3 mm.

         Statyw dedykowany słuchawkom D80000

Po raz pierwszy zaprojektowano statyw dla słuchawek D8000. Jest to kompaktowy statyw, wykonany z aluminium tak aby służyły nam lata.

Wygodne pady o konstrukcji otwartej

W słuchawkach zamkniętych a także tych o konstrukcji otwartej stosuje się uszczelnione pady, dzięki którym można odtwarzać niskie tony, z którymi przetwornik ma zazwyczaj problem. Jednakże aby odtworzyć z wysoką jakością naturalność rozpościerania się basów zawartych w źródle dźwięk, przetwornik musi sam w sobie posiadać taką możliwość a wtedy należy użyć padów nieprzylegających i oddychających. Jednak w większości słuchawek planarnych i dynamicznych, pomimo konstrukcji otwartej padów brakuje tonów niskich.

W słuchawkach D8000 poprzez zastosowanie AFDS uzyskano reprodukcję częstotliwości niskich i przetwornik jest w stanie przekazać satysfakcjonujący bas przy jednoczesnym zastosowaniu padów o konstrukcji otwartej. Pady te mają duży wpływ na jakość dźwięku, są wyjątkowo przewiewne oraz wykonane ze specjalnych włókien absorbujących pot.

Dane techniczne
                   

Nazwa produktu 

Kod produktu    

Obudowa            

 

Przetwornik        

Czułość                


Impedancja        

Dł. przewodu      

Waga  

A 8000


FI-D8PAL Beryl

102dB/mW


16 Ω

1.2 m

41 g

​                                                                      Akcesoria

                                              Statyw, przewód 1.5m z wtyczką 3,5mm, przewód 3m z wtyczką 6,3mm 

Sposób zakładania słuchawek

Bardzo prosimy o sprawdzenie oznakowania na końcu ramienia prowadnicy słuchawek (R,L).

Linda znajdująca się na końcu przewodów wskazuje odpowiednio: czerwona - R, biała - L.

940_ext_50_0.jpg

Zobacz ofertę