top of page
940_ext_01_0.jpg

A 8000

przetwornik dynamiczny, typ dokanałowe 

Słuchawki A8000 to model flagowy, którego dźwięki zachwycą nas swym transparentnym brzmieniem

Prace nad słuchawkami A8000 rozpoczęły się od zmian w metodologii badań z zakresu analizy psychoakustyki oraz sposobu pomiarów wartości fizycznych. Metody te po raz pierwszy opracowano podczas prac nad konstrukcją słuchawek D8000, a późniejsze zastosowanie ich przy produkcji serii E przyniosło im wielki sukces dźwiękowy.

Podczas opracowywania słuchawek A8000 wprowadzono dodatkowe współczynniki do wspomnianej metody analizy psychoakustycznej. Nadrzędnym celem stało się zrealizowanie dźwięku transparentnego (takiego który towarzyszy nagraniom muzyki klasycznej, kiedy wyraźny klarowny dźwięk dobiega z określonej odległości) w taki sposób abyśmy mogli poczuć się unoszeni przez muzykę. 

Głównym elementem decydującym o  dźwięku jest amplituda zakresu częstotliwości lecz nie ma ona wpływu na wszystkie aspekty np.: na odpowiedź impulsową, która w przypadku dążenia do transparentności wydaje się być kluczowa. Powstała więc oryginalna metoda diagnozy PTM (Perceptual Transparency Measurement).

W wyniku ulepszenia i przeanalizowania zależności głównych składowych analizy psychoakustycznej i analizy danych odpowiedzi impulsowej, której nie dało się odpowiednio scharakteryzować nigdy dotąd za pomocą amplitudy częstotliwości, w słuchawkach A8000 zdecydowano się na zastosowanie membrany wykonanej z ekstremalnie lekkiego materiału, o dużych możliwoścach szybkiego przekazu muzycznego jakim jest czysty beryl.

 

NAGRODY

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Zastosowanie membrany z czystego berylu

W słuchawkach A8000 do wykonania membrany użyto czystego berylu, materiału wyjątkowo lekkiego charakteryzującego się szybkim przekazem sygnału dźwiękowego. Duża sztywność i niska gęstość sprawiają, że  beryl uważany jest za materiał idealny do produkcji membran. Charakteryzuje się wspaniałymi parametrami - ma szersze pasmo przenoszenia a szybkością (12,900m/s) ustępuje tylko diamentowi. 

Zastosowanie berylu poprawia odpowiedź impulsową, która kształtuje dźwięk na transparentny. Brzmienie się wyostrza, rezonanse są wyraźnie wyczuwalne, cisza pomiędzy dźwiękami jest słyszalna.

Produkcja przetwornika z berylu jest trudnym zadaniem, jednak mając na uwadze jego możliwości warto się tego podjąć.

Aby uzyskać transparentność przekazu, przy użyciu tak dobrego materiału, wszystkie składowe takie jak budowa, design, proces wytwarzania oraz komponenty muszą spełniać takie same bardzo wysokie wymagania jakościowe.  Z sukcesem wykorzystano doświadczenia w rozwoju i produkcji własnego przetwornika tak aby wydobyć wszystkie walory membrany z berylu.

940_ext_08_0.jpg
940_ext_09_0.jpg
beryl
aluminium
magnez
gęstość
szybkość
twardość
940_ext_10_0.jpg
aluminium
beryl
diament
papier
szybkość
przekazu m/s
straty wewnętrzne

Wspaniałe doznania muzyczne przy każdym rodzaju muzyki

Model dźwiękowy słuchawek A8000 oparty jest na związkach pomiędzy przestrzenią a dynamiką zakresu częstotliwości oraz fizycznych właściwościach słuchawek dousznych i nausznych.

Zawężono powstawanie dźwięku podczas sesji nagraniowych do 2 aspektów.

Pierwszy z nich powiązany jest z postrzeganiem przestrzeni muzycznej. Przykładowo podczas nagrań muzyki klasycznej i jazzu ważne jest rozmieszczenie dźwięku w przestrzeni oraz akustaka. Podczas nagrań rockowych lub muzyki pop, animacji przestrzeń nie jest tak istotna jak wysoka jakość wokalu i instrumentów muzycznych. 

Drugi z nich to dynamika zakresu częstotliwości czyli zakres zmian dźwiękowych zachodzących w czasie. Im większa amplituda zakresu częstotliwości, tym bardziej można wykorzystać zmiany natężenia dźwięku do uzyskania dynamicznej ekspresji muzyki. Przy mniejszej amplitudzie na pierwszy plan wychodzą wokale i instrumenty.

Różnica pomiędzy tymi dwoma aspektami odnosi się nie do tego, który z nich jest nadrzędny lecz raczej do różnic w jaki sposób muzyka jest skomponowana i jakie są jej potrzeby.

 Jeśli chodzi o muzykę klasyczną, a szczególnie orkiestralną, ogromne znaczenie ma układ kierunkowy i przestrzenny instrumentów. Instrumenty strunowe znajdują się najbliżej widowni, a za nimi w odpowiedniej odległości instrumenty perkusyjne i dęte.  Jeśli nie zostanie zachowany ten porządek nastąpi dezintegracja.

 W związku z powyższym, nie jest ustalona jednorodna rozdzielczość dla wszystkich instrumentów, które mają znaleźć się na pierwszym planie. Nawet w przapadku muzyki klasyczne np gdy mamy do czynienia z kwartetem smyczkowym zakres pola słyszalności się zawęża, wyrazistość instrumentów staje się ważniejsza. W przypadku muzyki rockowej, nie ma tak dużego znaczenia przestrzeń jak istotna jest duża rozdzielczość.

 

Biorąc pod uwagę powyższe zagadnienia, stwierdzono iż ogromne znaczenie szczególnie w przypadku odsłuchów na słuchawkach maja odpowiednio zaprojektowane krzywizny w budowie słuchawek oraz odpowiednio zaprojektowane przetworniki.

 

*Poniższy schemat przedstawia zależność pomiędzy przestrzenią a rozdzielczością w linii poziomej oraz dynamiką zakresu częstotliwości w linii poziomej

Słuchawki A8000 mają bardzo dobrą odpowiedź impulsową, ich jakość dźwiękowa jest w stanie zapewnić nam odtwarzanie szerokiego spektrum dźwiękowego, od klarowności muzyki pop i rockowej z małym zakresem częstotliwości do przestrzennego nagrania muzyki klasycznej i jazzowej o szerokim zakresie częstotliwości. Najbardziej wyróżniającą cechą A8000 jest to, że brzmienie nie jest wąsko zakreślone i przeznaczone dla wąskiego grona, tylko charakteryzuje się uniwersalnością na wysokim poziomie.   

940_ext_08_1.jpg
wysoka rozdzielczość
szeroki zakres częstotliwości
wąski zakres częstotliwości
duża przetrzeń

Kształt dopasowany do ucha użytkowanika

Bazując na doświadczeniach zdobytych podczas konstrukcji słuchawek z serii B słuchawki A 8000 charaktyryzują się wspaniałym dopasowaniem do ucha. Jak wiemy  poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. Wiele produktów wyprodukowanych z nowoczesnych materiałów takich jak silicon i wyglądających ergonomicznie, w rzeczywistości po pewnym czasie powoduje ucisk i niewygodę.

Naszym zdaniem kiedy powierzchnia styku słuchawek z uchem jest ograniczona, wzrasta komfort w noszeniu słuchawek, które tak skonstruowane nie powodują nadmiernego ucisku a także pasują do każdego kształtu ucha.

W ten sposób osiągnęliśmy wspaniałe dopasowanie słuchawek A8000 tak jakby robione były na zamówienie.

         Precyzyjnie wycięta czterokomorowa obudowa ze stali nierdzewnej

Przy zastosowaniu przetwornika dynamicznego wielkość i kształt komór z przodu i z tyłu ma ogromny wpływ na jakość dźwięku. W szczególności działanie przetwornika z czystego berylu jest zależne od przestrzeni komór. Projekt wewnętrzny komór może być oszacowany do pewnego stopnia poprzez symulacje lecz w rzeczywistości muszą być przeprowadzone próby na każdym produkcie, aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Aby zapewnić optymalne działanie przetwornika, wnętrze obudowy podzielono na 4 części:

komora przednia część przed przetwornikiem, podwójna komora tylna - część za przetworniki i ostatnia komora - część łącząca się z wtykiem MMCX. Sam przetwornik umieszczony jest w ramie przedniej komory,  w taki sposób aby zapewnić znoszenie zbędnych rezonansów w celu uzyskania wyrazistego dźwięku. Dodatkowo zastosowanie 4 komór powoduje równowagę pomiędzy natężeniem dźwięku a gęstością niskich tonów, jednocześnie zapewniając brak strat dźwiękowych. 

  

940_ext_08_3.jpg

membrana z czystego berylu

940_ext_09_3.jpg

Złącze MMCX i posrebrzany przewód

Najwyższej jakości przewód posrebrzany jest produkowany wewnątrz firmy i charakteryzuje się natychmiastowym przekazem szerokiej sceny muzycznej. 

Takie odpinane przewody pierwotnie były projektowane wspólnie z firmą Junkosha znanej z produkcji przewodów o ogromnej prędkości przekazu, używanych m.in. w superkomputerze KEY. Junkosha posiadająca ogromne doświadczenie w produkcji powłok izolacyjnych pod nazwą Junflon zaproponowała użycie tutaj  teflonu PFA- materiału o najniższej przenikalności prądu. W powłoce zewnętrznej użyto materiału PVC aby zwiększyć elastyczność. 

W efekcie przewód jest wyjątkowo giętki i łatwy w użyciu, nie dopuszcza do wystąpienia efektu mikrofonowego. Aby powiększyć wytrzymałość i zapobiec przerwaniu przewodu szczególnie przy złączu MMCX zwiększono ilość testów z 5 tysięcy zgięć aż dziesięciokrotnie- podczas końcowych testów w firmowym laboratorium przewody były zginane i prostowane 50 tysięcy razy!

         Konstrukcja pozwala na łatwe dokonywanie napraw aby słuchawki służyły nam przez lata

  Słuchawki zostały zaprojektowane z możliwością rozebrania ich na drobne elementy aby w łatwy i prosty                            sposób można było dokonywać napraw w przyszłości a także zmieniać je, ulepszać. 

940_ext_08_4.jpg

       Uchwyt do łatwiejszego odpinania złącza MMCX

Ten plastikowy uchwyt przeznaczony jest do łatwiejszego wyjmowania złączy MMCX. Przy użyciu uchwytu, nacisk skierowany jest odpowiednio i wyjmowanie odbywa się bezproblemowo. Zapobiega także omyłkowemu ciągnięciu za przewód i zmniejsza ryzyko przerwania przewodu.

940_ext_08_5.jpg

              Dodatkowa nakładka niwelująca efekt mikrofonowy (z zamkiem)

Instalując dodatkową nakładkę, niwelujemy efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodem o ubranie (np podczas ruchu). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. delikatne i cienkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. Dodatkowo wyposażone są w zamek.

Oryginalne gumki z kolorem wewnątrz do rozróżnienia prawej od lewej

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego.

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

874_ext_08_6.jpg

        Wymienny filtr

Podczas użytkowania dochodzi czasem do zabrudzenia filtra. W słuchawkach A8000 zastosowano konstrukcję umożliwiającą wymianę filtra (filtr znajduje się w zestawie).

 

 *Produkt sprzedawany jest z zamontowanym filtrem wewnątrz, więc nie ma potrzeby wymiany filtra od razu. Jeśli zdarzy się, że filtr będzie zabrudzony, wówczas można wymienić go samodzielnie przy użyciu dołączonych akcesori. Sposób wymiany opisany jest w instrukcji.

940_ext_08_8.jpg

Aluminiowo-silikonowe etui

Aluminiowo-silikonowe etui zostało zaprojektowane tak aby zrealizować dwa zapotrzebowania - odpowiedni rozmiar oraz ochrona słuchawek. Cięte aluminium wykorzystywane jest do miejsc, gdzie może działać siła nacisku. Natomiast wnętrze to silikonowa kopuła zapobiegająca zarysowaniom.

Duży nacisk położono na szczegóły co widać w wykonaniu np wewnętrznych przegródek tak aby zapobiec zadrapaniom lub uszkodzeniom, poprzez zapobieganie przesuwaniu się słuchawek.

940_ext_08_9.jpg
940_ext_09_9.jpg

Dane techniczne
                   

940_ext_34_0.jpg

Nazwa produktu 

Kod produktu    

Obudowa            

 

Przetwornik        

Czułość                


Impedancja        

Dł. przewodu      

Waga  

A 8000


FI-D8PAL 


stal nierdzewna


beryl

102dB/mW


16 Ω

1.2 m

41 g

​      Akcesoria

                       Aluminiowo-silikonowe etui, uchwyt MMCX, tipsy - typ E, 5 rozmiarów, filtr na wymianę 

940_ext_08_9.jpg
874_ext_08_6.jpg
940_ext_08_5.jpg

Sposób zakładania słuchawek

Produktem są słuchawki, które "wiszą"na uchu. Wygodne umiejscowienie przewodu za uchem niweluje także efekt mikrofonowy. 

KROK 1   Upewnij się, która słuchawka jest lewa, która prawa (R-prawa, L-lewa)

KROK 2   Poprowadź przewód do przodu z tyłu ucha i włóż słuchawkę do ucha

KROK 3    Jeśli umieszczenie słuchawek stwarza jakieś problemy, spróbuj podczas wkładania pociągnąć za płatek uszny

*Jeśli poprowadzony za uchem przewód jest niewygodny proponujemy użycie nakładki

*Jeśli słuchawki nie mogą wejść do ucha proszę zmienić rozmiar tipsów. Często zdarza się tak, że lewe ucho różni się od prawego 

940_ext_50_0.jpg

Zobacz ofertę

bottom of page