top of page
793_ext_01_en_0.jpg

E1000

Słuchawki dynamiczne, typ dokanałowy

 

    Dźwięk słuchawek E1000 powstał w oparciu o najnowsze osiągnięcia z dziedziny psychologii oraz inżynierii dźwięku. Model skonstruowano z myślą o początkujących słuchaczach, z zamiarem zainteresowania światem audio szerszą grupę osób. 

 

Pierwsze słuchawki z tej serii, których celem było zapewnienie słuchaczom początkującym "dobrego dźwięku" to modele E3000 i E2000. Po nich powstały interesujące E4000 i E5000 z odpinanym kablem. Słuchawki były bardzo dobrze odebrane i pojawiło się wiele głosów wśród młodzieży, którzy chcieliby zakupić słuchawki ale nie mogą tego zrobić z powodu ceny.

Wystarczą dobrze dobrane słuchawki, wówczas ulubieni artyści szepczą nam do ucha, a muzyka, której słuchamy brzmi zupełnie inaczej niż dotychczas. Zainteresowanie światem audio z pewnością wzrośnie wśród młodzieży, gdy tylko odkryją to, że różnice są zauważalne i dźwięk jest zupełnie inny przy dobrze dobranych słuchawkach. Mając to na uwadze, rozpoczęto ten projekt, co nie było łatwym zadaniem, gdyż celem było osiągnięcie najlepszej jakości przy zmniejszonych kosztach. 

Dostrajanie słuchawek E1000 oparło się na najnowszych osiągnięciach z dziedziny psychologii i inżynierii dźwięku- odkryciach dokonanych podczas konstruowania flagowych D8000. Brzmienie słuchawek E1000 jest klarowne i dobrze zbalansowane w całym paśmie, dźwięk jest realistyczny, jakbyśmy słuchali muzyki na żywo.

      CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

 

Dźwięk E1000 jest oparty na najnowszych odkryciach z dziedziny psychologii i inżynierii dźwięku.

Dostrajanie słuchawek odbyło się w oparciu o najnowsze osiągnięcia z dziedziny psychologii i inżynierii dźwięku. Zrezygnowano ze standardowego dostrajania słuchawek polegającego na wyeksponowaniu jednego pasma, ponieważ powoduje to zagłuszanie innych aspektów dźwiękowych. W serii E wszystkie pasma są zaakcentowane równomiernie, w efekcie nic nie jest zagłuszane i uzyskana jest duża rozdzielczość.  

Originalny mechanizm wahadłowy gumek.

Konstrukcja obudowy pozwala na swobodny ruch gumek w różne strony.  Wyjątkowo łatwo o precyzyjne ułożenie słuchawek w kanale usznym. Dźwięk w sposób bezpośredni dociera do bębenka, zyskując na klarowności.

Mechanizm_wahadłowy_gumek.jpg
793_ext_08_en_2.jpg

Przetwornik dynamiczny o małej średnicy 6,4mm

Zastosowano mały przetwornik dynamiczny o średnicy 6,4mm.  W tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

Oryginalne gumki z łatwym odróżnieniem lewej od prawej

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. 

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo aby łatwo było rozróżnić słuchawkę lewą od prawej, zastosowano inny kolor wewnętrznej osi w gumce. Wystarczy podwinąć lekko gumkę, wówczas nawet w ciemnościach możemy odróżnić słuchawkę lewą od prawej. Dodatkowo aby łatwo było rozróżnić słuchawkę lewą od prawej, zastosowano inny kolor wewnętrznej osi w gumce. Wystarczy podwinąć lekko gumkę, wówczas nawet w ciemnościach możemy odróżnić słuchawkę lewą od prawej. 

Dodatkowo aby łatwiej było odróżnić lewą słuchawkę od prawej zastosowano inny kolor wewnętrznej osi w gumce. Wystarczy lekko podwinąć gumkę, wówczas nawet w dość ciemnym miejscu możemy łatwo odróżnić słuchawkę lewą od prawej.

793_ext_08_en_3.jpg
793_ext_25_en_0.jpg

Zastosowano giętki ale grubszy przewód.

W celu zapobiegania przerwaniu przewodu skonstruowano przewód grubszy ale jednocześnie giętki.

793_ext_08_en_4.jpg

Obudowa jest w trzech kolorach

Mamy do wyboru obudowę w trzech kolorych: niebieskim czerwonym i czarnym.

793_ext_08_en_5.jpg

Wygrzewanie słuchawek

 

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Wewnątrz obudowy znajduje się przetwornik, który możemy określić mianem małego głośniczka. Jest wykonany z bardzo cienkiej membrany przyklejonej do cewki klejem. Gdy sygnał dźwiękowy przepływa przez membranę i cewka poruszą się w mikroprzestrzeni, wówczas następuje generowanie dźwięku. Wtedy najprawdopodobniej miejsce gdzie użyto kleju zmienia się pod wpływem ruchu i ma wpływ na jakości brzmienia. Po jakimś czasie membrana zaczyna lepiej pracować, osiąga brzmienie zaplanowane podczas projektu tworzenia.

W słuchawkach E1000 użyto przetwornika o małej średnicy. Aby dostrzec różnice dźwiękowe potrzeba trochę więcej czasu. Po około 150-200 godz zwykłego użytkowania brzmienie stanie się bardziej klarowne. Sugerowane jest wygrzewanie spokojne podczas normalnego słuchania niż głośne lub zbyt głośne.

dane t e1000.jpg

Akcesoria

Silikonowe gumki typu E w pięciu rozmiarach

793_ext_25_en_0.jpg
793_ext_25_en_1.jpg

Sposób zakładania

Tak jak pokazano na garfie dotyczącym wahadłowego ruchu gumek, słuchawki możemy umieścić swobodnie w uszach pod takim kątem jaki wydaje nam się komfortowy. Po sprawdzeniu, która słuchawka jest lewa a która prawa chwytamy je i lekko wkręcamy je do uszu. W zależności od pozycji różnica dźwięku będzie zauważalna. Słuchawki należy układać w uszach już po włączeniu muzyki, próbując odnaleźć najlepszy kąt ułożenia kiedy brzmienie nam najbardziej odpowiada. Jeśli już raz znajdziemy najlepszą pozycję, za każdym następnym razem już łatwiej będziemy mogli ją odnaleźć.

Lewe i prawe ucho nieznacznie się od siebie różnią więc pozycja w obu uszach może być różna.

793_ext_27_en_0.jpg
793_ext_30_0.jpg

Zobacz ofertę

bottom of page