Heaven V Aging

final audio design

Cechy charakterystyczne

Mechanizm BAM wydobywa basy i trójwymiarowość przestrzeni muzycznej 

Oryginalny przetwornik z kotwicą zrównoważoną ma  otwór dopasowany do mechanizmu BAM

Mosiężna obudowa wykonana techniką bębnowania z upływem czasu zmienia koloryt nabierając uroku

Dwa rodzaje oryginalnych wkładek do wyboru

Płaski i giętki przewód niweluje efekt mikrofonowy

Mechanizm BAM nie posiada otworów co zmniejsza wydostawanie się dźwięków na zewnątrz

Mechanizm BAM - umożliwia odtworzenie głębokiego basu i trójwymiarowej przestrzeni muzycznej

 

Przetworniki z kotwicą zrównoważoną mają kilka wad wynikających z ich budowy.

Oryginalny przetwornik z kotwicą zrównoważoną

Na potrzeby mechanizmu BAM, optymalizującego przepływ powietrza wewnątrz obudowy, w zazwyczaj szczelnym przetworniku został umieszczony specjalny otwór.

Obudowa z mosiądzu wykonana techniką bębnowania z upływem czasu zmienia koloryt nabierając uroku.

Słuchawki Heaven V aging powstały w oparciu o doświadczenia jakie zdobyto podczas budowy Heaven VI, które odtwarzają wokal w sposób bardzo naturalny. To co najłatwiej potrafimy ocenić naszym słuchem, czyli ludzki głos, bardzo się tu wyróżnia w swej naturalności. Obudowa wykonana z mosiądzu, jest wykończona techniką bębnowania, która podkreśla oryginalność materiału. Mosiądz, często używany do budowy instrumentów dętych, daje bardzo radosny i witalny dźwięk oraz przyjemną akustykę. Dzięki temu słuchawki te prezentują wyjątkową przestrzeń muzyczną, wyraźnie wyróżniając się na tle innych słuchawek z przetwornikiem z kotwicą zrównoważoną.

Słuchawki Heaven V aging są wykonane techniką bębnowania z czystego mosiądzu. Mosiądz w porównaniu do innych materiałów jest bardzo przyjemny w obróbce i trwały. Ze względu na swe właściwości, używany jest do wyrobu nie tylko instumentów ale również naczyń i monet. Utlenia się pod wpływem powietrza oraz dotyku ludzkich rąk i wraz z upływem czasu zmienia kolor i nabiera jeszcze większej głębi.

W miarę używania słuchawek Heaven V aging, coraz bardziej zachwycamy się głębią ich barwy.

 

Dwa rodzaje oryginalnych wkładek dousznych do wyboru

Cienka część wkładki przylega do kanału usznego i jest bardzo podatna na rezonanse. Jeżeli zwiększymy przyleganie wkładek do kanału usznego, uzyskamy lepszą izolację dźwiękową, ale jeszcze bardziej odczujemy drgania rezonansu wkładek. Rezonans powoduje, że niskie tony są mdłe i odbijają się matowym echem odbierając przekazowi muzycznemu jego żywiołowość.  

W przypadku Final Audio Design skonstuowano ponad 100 próbnych wkładek tak, aby wybrać spośród nich te, które odtworzą tony niskie w sposób najbardziej naturalny. Wkładki typu A zapewniają dużą izolację dźwiękową, notomiast wkałdki typu B łagodzą rezonanse.

Giętki przewód niweluje efekt mikrofonowy

Jest to oryginalny przewód płaski, wyjątkowo giętki, bez efektu mikrofonowego. W porównaniu do porzedniego modelu poprawiono giętkość przwodu. 

Wykończenie zapewnia większą izolację dźwiękową

Nie ma tu otworów mechanizmu BAM dzięki czemu mamy większą izolację dźwiękową.

final ink   since 1974