top of page

Heaven V Aging

final audio design

Cechy charakterystyczne

Mechanizm BAM wydobywa basy i trójwymiarowość przestrzeni muzycznej 

Oryginalny przetwornik z kotwicą zrównoważoną ma  otwór dopasowany do mechanizmu BAM

Mosiężna obudowa wykonana techniką bębnowania z upływem czasu zmienia koloryt nabierając uroku

Dwa rodzaje oryginalnych wkładek do wyboru

Płaski i giętki przewód niweluje efekt mikrofonowy

Mechanizm BAM nie posiada otworów co zmniejsza wydostawanie się dźwięków na zewnątrz

Mechanizm BAM - umożliwia odtworzenie głębokiego basu i trójwymiarowej przestrzeni muzycznej

 

Przetworniki z kotwicą zrównoważoną mają kilka wad wynikających z ich budowy.

Oryginalny przetwornik z kotwicą zrównoważoną

Na potrzeby mechanizmu BAM, optymalizującego przepływ powietrza wewnątrz obudowy, w zazwyczaj szczelnym przetworniku został umieszczony specjalny otwór.

Obudowa z mosiądzu wykonana techniką bębnowania z upływem czasu zmienia koloryt nabierając uroku.

Słuchawki Heaven V aging powstały w oparciu o doświadczenia jakie zdobyto podczas budowy Heaven VI, które odtwarzają wokal w sposób bardzo naturalny. To co najłatwiej potrafimy ocenić naszym słuchem, czyli ludzki głos, bardzo się tu wyróżnia w swej naturalności. Obudowa wykonana z mosiądzu, jest wykończona techniką bębnowania, która podkreśla oryginalność materiału. Mosiądz, często używany do budowy instrumentów dętych, daje bardzo radosny i witalny dźwięk oraz przyjemną akustykę. Dzięki temu słuchawki te prezentują wyjątkową przestrzeń muzyczną, wyraźnie wyróżniając się na tle innych słuchawek z przetwornikiem z kotwicą zrównoważoną.

Słuchawki Heaven V aging są wykonane techniką bębnowania z czystego mosiądzu. Mosiądz w porównaniu do innych materiałów jest bardzo przyjemny w obróbce i trwały. Ze względu na swe właściwości, używany jest do wyrobu nie tylko instumentów ale również naczyń i monet. Utlenia się pod wpływem powietrza oraz dotyku ludzkich rąk i wraz z upływem czasu zmienia kolor i nabiera jeszcze większej głębi.

W miarę używania słuchawek Heaven V aging, coraz bardziej zachwycamy się głębią ich barwy.

 

Dwa rodzaje oryginalnych wkładek dousznych do wyboru

Cienka część wkładki przylega do kanału usznego i jest bardzo podatna na rezonanse. Jeżeli zwiększymy przyleganie wkładek do kanału usznego, uzyskamy lepszą izolację dźwiękową, ale jeszcze bardziej odczujemy drgania rezonansu wkładek. Rezonans powoduje, że niskie tony są mdłe i odbijają się matowym echem odbierając przekazowi muzycznemu jego żywiołowość.  

W przypadku Final Audio Design skonstuowano ponad 100 próbnych wkładek tak, aby wybrać spośród nich te, które odtworzą tony niskie w sposób najbardziej naturalny. Wkładki typu A zapewniają dużą izolację dźwiękową, notomiast wkałdki typu B łagodzą rezonanse.

Giętki przewód niweluje efekt mikrofonowy

Jest to oryginalny przewód płaski, wyjątkowo giętki, bez efektu mikrofonowego. W porównaniu do porzedniego modelu poprawiono giętkość przwodu. 

Wykończenie zapewnia większą izolację dźwiękową

Nie ma tu otworów mechanizmu BAM dzięki czemu mamy większą izolację dźwiękową.

final ink   since 1974

bottom of page