top of page

Pandora Hope IV

final audio design

Cechy charakterystyczne

sonorous IV cechy

Technologia BAM - Balancing Air Movement - wydobywa głębokie basy i oddaje trójwymiarowość sceny muzycznej

Mechanizm BAM reguluje ciśnienie powietrza wokół membrany, co przyczynia się do wydobycia basów i głębokiej, trójwymiarowej przestrzeni muzycznej.

Autorski projekt przetwornika z kotwicą zrównoważoną

Opracowany przez  firmę Final Audio Design przetwornik wysokotonowy z kotwicą zrównoważoną.

Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku położono duży nacisk na wybór materiałów, między innymi w obwodzie magnetycznym użyto permaloj (stop niklu 79% i żelaza 21%)- materiał charakteryzujący się dużą podatnością magnetyczną.

 

 

Nowo opracowany, firmowy przetwornik dynamiczny o średnicy 50mm

Wygodne i odpowiednio naprężone nauszniki 

Na nowo opracowany specjalnie dla Pandora Hope dynamiczny przetwornik o średnicy 50mm.  

Zwiększenie precyzji w obróbce części umożliwiło zawęzić odległość pomiędzy obwodem magnetycznym, nabiegunnikiem a kabłąkiem. W połączeniu z silnym magnesem neodymowym, uzyskujemy wysoką indukcję magnetyczną. W efekcie powstaje klarowna jakość dźwięku. 

Poprawiono rówież kształt krawędzi stycznej, a membranę wykonano z bardzo lekkiego materiału,  przez co z łatwością odbiera przepływ nawet najdelikatniejszych sygnałów elektrycznych.

Cewka akustyczna jest nawijana miedziowanym drutem aluminiowym o spłaszczonym przekroju, czyli cewka typu C.C.A.W. W rezultacie mamy lżejszą konstrukcję zapewniającą większą amplitudę drgań membrany, a więc większą moc, lepsze odwzorowanie niskich tonów oraz szersze pasmo przenoszenia.  

Zmodernizowano także kształt przedniej części kapsuły.

Tak aby nic nie zniekształcało dźwięku wychodzącego z przetwornika, a także żeby nie było żadych dodatkowych pogłosów, wykonanie jest niezwykle precyzyjne a konstrukcja wytrzymała. W efekcie przetwornik dostarcza nam wyjątkowo klarowny przekaz muzyczny. 

 

 

 

Bardzo istotne dla jakości dźwięku jest odpowiednie dopasowanie nauszników do uszu. 

Jeśli są za luźne, nie słychać tonów niskich. Jeśli za bardzo dociskają uszy, jest to nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niskie tony są za mocne i mamy złą jakość dźwięku. Mimo, że jest to oczywiste, nic się nie zmieniło w branży w sposobie produkowania nauszników przez wiele lat. 

W firmie Final Audio Design został położony duży nacisk na rozwój nauszników, zatrudniono specjalistów zajmujących się doskonaleniem gorsetów, aby dopracowali i poprawili ucisk nauszników.

Poprzez zastosowanie  odpowiednich technologii - wykonanie skóry syntetycznej o odpowiedniej elastyczności, idealne wycięcie gąbki o właściwościach redukcji nacisku oraz zastosowanie syntezy ultradźwiękowej do przylepienia skóry syntetycznej do wewnętrznej ramki - skonstruowano przestrzenne nauszniki bez zmarszczek o odpowiednim naprężeniu. Osiągnięto przez to wyjątkową naturalność i wygodę. 

W tych lżejszych słuchawkach użyto twardszej gąbki niż w modelu Pandora VI.

Nauszniki zostały dopasowane tak aby przyjemnie otulały głowę. 

 

 

Aluminiowa tylna płyta optymalizująca ciśnienie

Zastosowano koncepcję technologi kolumn tubowych i z tyłu przetwornika umieszczono 1.5 mm aluminiową tylną płytkę poprawiającą równowagę ciśnień powietrza. Ma ona nie tylko właściwości równoważenia ciśnienia, ale również powstrzymuje niepotrzebne drgania i wibracje.

Obudowa wykonana z twardego tworzywa ABS, z matowym wykończeniem

W celu precyzyjnego wykonania obudowy z twardego tworzywa ABS przeprowadzono wiele symulacji, które miały na celu osiągnięcie pożądanej plastyczności tego materiału. Obudowa ma wykończenie matowe, często stosowane w obiektywach wysokiej klasy aparatów fotograficznych, o właściwościach łagodzących rezonanse.

Odpinany przewód zakończony wtyczką zamykaną pod kątem 90 stopni

Przewód o długości 1,5 m jest odpinany i doprowadzony do obu muszli, gdzie wtyczki zamykamy pod kątem 90 stopni.  Są one odpowiednio przetestowane i przez wiele lat używane w firmowych produktach, nie ma więc obaw o ich trwałość i wytrzymałość. Przewód zakończony jest pozłacanym złączem o średnicy 3,5 mm, które zapewnia długie i bezproblemowe używanie. 

 

final ink   since 1974

bottom of page